Боротьба з амброзією у Дніпрі: робота із рослиною по місту та важливі поради лікарів
У Дніпрі продовжують боротися із амброзією. Окрім механічного методу – покосу, у місті використовують агрохімічний метод: оприскування рослин екологічно чистою речовиною. Наприклад, декілька тижнів тому обробили цією рідиною близько 2 гектарів території по провулку Ялицевому. Незалежний експерт перевірив це місце на наявність нових паростків амброзії та стан уже оброблених.
«Оприскували місяць тому. Уже можна побачити, що оброблена рослина перестала цвісти та коріння її у завмерлому стані. Не розвивається. Повторної обробки територія не потребує», – Руслан Масненький, незалежний експерт з ліквідації карантинних рослин у населених пунктах.
Препарат, який використовується для боротьби з амброзією – природній.
«Це прозора рідина без запаху. Вона не діє негативно на людину, на тварин й на екосистему. Саме тому препарат дозволений для використання у населених пунктах. Аналогів в Україні немає. «Препарат наноситься на всю рослину й одразу діє. Паросток одразу ніби в’яне. Препарат, на відміну від інших, не зашкоджує різнотрав’ю, тому знищується фактично одна рослина, трава відновлюється», – додав незалежний експерт.
Подібним методом уже обробили більше 30 локацій по всіх районах Дніпра.
«Це площа понад 139 тисяч кв.м. Ми дбаємо про здоров’я та безпеку наших містян. Завдяки такій обробці насіння амброзії не розлітається на кілометри. Бо рослина зупиняє свій ріст», – пояснив Ярослав Крисько, заступник директора – начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради.
«Завдяки агрохімічному методу вдасться зменшити присутність амброзії на локаціях до 60 %, наступного року ми вже досліджуватимемо інші локації по місту, бо рослини не буде на старих місцях, де вона колись росла», – додав Руслан Масненький.
Також містянам нагадали й про симптоми алергії. Та куди звертатися, якщо такі є. Адже початок серпня – пиління амброзії. Тоді ж і розпочинаються найважчі тижні в житті алергіків.
Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, голова ради експертів МОЗ України з питань алергологічної допомоги та імунології, радник міністра, експерт міста й області, член Європейської академії алергології, депутат Дніпровської міської ради, голова постійної комісії міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Євгенія Дитятковська розповіла як контролювати алергію, якщо вчасно звернутися по допомогу.
«Лікування сезонної алергії, починається взимку. Саме тоді необхідно призначити алергенспецифічну імунотерапію, яка в організмі хворого напрацьовує блокуючі антитіла. Через сімейного лікаря можна отримати направлення до алергологічного центру у Дніпрі — єдиного в Україні такого високого рівня, який об’єднує допомогу як дитячому, так і дорослому населенню. Лікарі як дитячі, так і дорослі,ведуть амбулаторний прийом у дві зміни. Є дитячий стаціонар та дорослий і цілодобові чергові лікарі алергологи( дитячий та дорослий). Також є кафедра клінічної алергології та імунології, яка керує науковою діяльністю алергологічного центру. Ще при місці є лабораторія, де виконують найсучасніші дослідження для виявлення алергену, завдяки яким можна спрогнозувати, на що може бути алергія, чи є готовність до анафілаксії, а з іншого боку — можна спрогнозувати ефективність алергенспецифічної імунотерапії, яка є єдиним патогенетичним методом лікування алергії, пов’язаної з нормалізацією імунної відповіді. Проведення тесту безкоштовне для дітей та для наших захисників», – зазначила Євгенія Дитятковська.
Велике значення для хворих на алергію має суворе дотримання гіпоалергенної дієти.
«Якщо у вас сезонна алергія, наприклад, на амброзію, необхідно виключити з раціону мед, горіхи, насіння, халву, соняшникову та кукурудзяну олії, кавуни, дині, селеру, гірчицю. Сезонна алергія в жодному разі не лікується травами, тобто рослинними препаратами. Всім хворим суворо заборонено використовувати препарати рослинного походження від будь-яких захворювань! Якщо кожного серпня людина має простудні ознаки – це свідчить про алергію, а відтак — слід звернутися до лікаря-алерголога», — підсумувала Євгенія Дитятковська.
Читайте також: З початку року 32 родини області скористалися програмою «Муніципальна няня»