На Дніпропетровщині дітей відправляють вчитися до недобудованої школи

16.06.2020 21:11   -

Мешканці села Байдаківка, П’ятихатського району, бойкотують закриття школи. Рішення зачинити навчальний заклад депутати громади прийняли на сесії наприкінці травня. Школа не працюватиме вже з першого вересня. Учнів переведуть навчатися до опорної школи, що за 10 кілометрів від села. Їхати туди близько півгодини по поганій дорозі, каже вчителька молодших класів – Ніна Головань:

«У нас дуже погана дорога до опорної школи і дітям, особливо молодшим класам, важко буде»

Зараз у Байдаківській філії навчаються всього 28 дітей. У Лихівській – 250 учнів. Утім, опорна школа ще на стадії ремонту. Закінчити його мають до кінця 2020-го року. Не дороблений фасад будівлі, відсутні доріжки. Біля школи багато будівельного сміття. Вчитися у таких умовах може бути небезпечно, кажуть мешканці Байдаківки. До того ж, у їх школі лише два роки як зробили ремонт.

«Поставили вікна, поставили систему опалення, поставили дров’яний котел. Зробили ванночки і унітази для молодших дітей. На це витратили шалені гроші. Для чого вони вкладають ті кошти?», – каже голова батьківського комітету Тетяна Черновська.

Утримання одного учня в Байдаківській школі обходиться більше 70 тисяч гривень на рік. Це в рази більше ніж в міських школах. Тож, люди вважають, що навчальний заклад закрили через економію. Частину вчителів вже перевели працювати в Лихівську опорну школу. Інші допрацьовують до 1 вересня. Опорна школа зараз зачинена на карантин. З головою сільради нашим журналістам вдалося зв’язатися телефоном. З її слів, школу зачинили не через економію коштів.

«Фінансове питання взагалі не ставилось. Діти не відвідують заклад. Там куча різних питань, які стосуються надання освіти дітям», – каже голова Лихівської сільради Любов Горбенко.

Батьки запропонували чиновникам відкрити у приміщенні Байдаківської школи дитячий садочок. В селі – сімнадцять дошкільнят. Дітей батьки возять до сусіднього села. Розглянути це питання депутати ОТГ мають наприкінці серпня.

Поділитися