Хто нас возить? У якому стані водіїї сідають за кермо маршруток

21.02.2017 15:11   -


Нещодавно все місто вразила кричуща подія:  водій маршрутного таксі  помер просто за кермом посеред мосту. На щастя він встиг  зупинити авто  і ніхто з пасажирів  не постраждав. І хоч за висновком судмедекспертів причиною смерті став інфаркт, ми вирішили перевірити чи справді водії  проходять повний медогляд  перед виїздом на маршрут  і рано – вранці поїхали в те АТП.


Ранок 9-го лютого. Година пік. На  Центральному мосту рух транспорту повністю паралізований – водій 76-ї маршрутки раптово помер за кермом. Пасажири намагалися надати йому першу допомогу –  втім врятувати чоловіка не вдалося. Оскільки водії кожного дня несуть відповідальність за життя тисяч містян ми вирішили дізнатися, як вони проходять медогляд.  І чи приходять взагалі. Телефонуємо до АТП. Втім, директор спілкуватися з пресою категорично відмовляється!

 -У нас не было оснований  не выпускать его на линию. Он нормально себя чувствовал, с нормальным давлением был, с нормальными всеми показателями, – запевняє телефоном директор АТП «11255» Юрій Фалько

– Ну взагалі у вас водії проходять медичний огляд, правильно? – питає журналіст.

– Проходят, конечно, проходят. Он прошел с утра в 6:30, две инспекции здесь – проверяют все. Ну что, какие интервью могут быть?Ну нельзя же пиариться на смерти человека! – говорить  директор АТП «11255».

 Бажання з’ясувати правду директор називає піаром на смерті. Дуже вигідна позиція. Тож ми вирішуємо перевірити особисто, як  відбувається  на підприємстві  медичний огляд водіїв. Та від коментарів там також відмовилися.

– А вот просто показать санчасть, что она у вас есть, чтобы медсестра хотя бы рассказала, как происходит осмотр? – питає журналіст.

– Она у нас есть, но до окончания расследования я ничего вам давать не буду, в том числе и снимать. Поверьте мне, не может быть такого в природе, чтобы человек перед выездом не прошел медосвидетельствование или технический осмотр, – відповідає чоловік.

Що ж, тоді ми самі пересвідчимося в цьому.

4 та ранку –саме в цей час водії  щоранку мають проходити  медогляд. Я  прямую до медпункту. Охорона ніяк не реагує на  мене, тож я без перешкод потрапляю на територію АТП.  Людей немає. А ось і медпункт. Я легко потрапляю всередину під приводом пошуку одного з водїів – начебто мого родича. Мені вдається зав’язати розмову з медсестрою.

– И что вы вот так вот  каждое утро выходите?

– И праздник, и все в любой день.

На столі лежать декілька журналів: у них записані прізвища всіх водіїв. Декілька вже встигли сьогодні вийти на маршрут.

-Это они у вас осмотр тут проходят каждое утро?

– Да- да, конечно.

Тим часом медсестра розповідає – деякі водії таки люблять іноді перехилити чарчину.

«У нас один очень редко пил. Он выпил и уснул, а потом проснулся и говорит: «мне так после пьянки плохо, потому что я обычно не пью». И все и опять уснул, и вот так вот  и проспал  весь день», – розповідає медсестра, яка не знає, що її знімають прихованою камерою.

А от і перший водій, що саме прийшов на медогляд. Цікаво, як же тут все відбувається? В руках у чоловіка файл з медичними документами та гроші. Медсестра відмічає його у журналі – і це все! Жодних маніпуляцій, щоб оцінити стан його здоров’я цим ранком!  Тонометр на столі просто лежить без діла. І ось  вона  штампує маршрутний листок – начебто медогляд пройдений.

Уявіть – це відбувається на тому ж самому АТП, де  декілька тижнів тому на маршруті помер водій! Життя людей – нічому не вчить!

Тим часом зараз в управлінні праці та соціального захисту населення ведеться розслідування тієї смерті. Але все – покрито таємницями.

«Пока ведется расследование  я комментариев никаких давать не могу, пока мы не изучим все материалы. Пока мы запросы дали в судмедэкспертизу, потом будем уже знать. Когда уже будут акты написаны – тогда я смогу уже что-то сказать», – відповідає голова комісії з Управління праці та соціального захисту населення Ігор Степанов.

Тим часом місцеві ЗМІ  вже опублікували висновок судмедексперта. Там значиться: водій помер від гострого інфаркту міокарду. Але так саме він міг бути і в стані алкогольного чи наркотичного сп’ягніння, бо жодного контролю за цим немає. З початку року відбулося чимало ДТП за участі  маршруток.

«За цей період сталося 51 дорожня пригода з участю маршрутного транспортного засобу. З них 28 ДТП  – за виною водіїв маршруток», – інформує  речник патрульної поліції Дніпра Юлія Курочкіна.

В міськраді Дніпра ж розводять руками: всі АТП –  приватні, тому максимум можуть розірвати договір з недобросовісним перевізником.

«Если вообще ничего не происходит, мы расторгаем договор, смотрим кто там на этом маршруте вторым был по конкурсу и назначаем его. Но тогда там идет до конца термина. Если там нет второго перевозчика вообще тогда – временные договора, ну и там свои процессы», – говорить директор департаменту транспорту та охорони навколишнього середовища Дніпровської міської ради Ігор Маковцев.

Що ж до АТП, де помер водій, то   24 лютого там закінчується термін договору  на обслуговування маршруту №76. Далі або буде новий конкурс, або призначать тимчасового перевізника. У міськраді запевнили:  якщо на цей маршрут претендуватимуть кілька перевізників, то навряд чи вони укладатимуть договір з цим АТП.

Будзинська Вікторія

Поділитися