Дніпро “хворіє” через незаконні СТО та автомийки: що робити
Не всі автомийки мають відповідні дозволи, а брудну воду скидають без будь-якої очистки у річку. Це призводить до того, що страждає екологія, і це безпосередньо впливає на здоров’я мешканців міста. Про те, що робити, говорили у програмі “Твій вечір” на каналі Дніпро TV.
“Найглобальніші наслідки від незаконних мийок – це наслідки для навколишнього середовища, – сказав начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ярослав Крисько. – Будь-яка ліцензія на таку роботу не потрібна. Відповідно, стикаємось з першою проблемою – використання мийних засобів автомийки, потрапляння яких впливає не тільки на грунтові води. Це також впливає і на атмосферне повітря, і на водні поверхні всієї України. Справа в тому, що до їх складу входять фосфати та поверхнево-активнi речовини, і все це загрожує забрудненням”.
Для того, щоб шкоди було менше, власникам автомийок потрібно укласти договір з “Дніпроводоканалом” на водопостачання і водовідведення.
“Важливою складовою автомийки є саме очисні споруди. Відпрацьовані води попадают в централізовану систему водовідведення і там здійснюється їхня очистка, – каже представник мерії. – Також водоканал проводить перевірки на наявність забруднюючих речовин, і якщо ці речовини перевищують ліміти, нараховуються збитки”.
У Дніпрі є автомийки, які працюють на замкнутому циклі і шкода від них мінімальна.
“Але є і такі, які працюють з вигрібними ямами, котрі потребують вивезення і очищення. Через це Дніпро цвіте влітку синьо-зеленими водоростями, – каже Ярослав Крисько. – Також при опаленні твердо-паливними котлами мийки, потрібно отримувати дозвіл на викиди в атмосферу”.
СТО – це вже проблема більша.
“Їх дуже багато в гаражах. Проблема довести, що це є саме СТО. Це є проблема зі злитими паливно-мастильними матеріалами. Тут потрібне роздільне збирання і подальше його передача до відповідного органу для його утилізації, – каже представник екологічного департаменту міської ради. – Єдиний орган, який залишився – це Державна екологічна інспекція, яка контролює цей процес. Але зупинити діяльність підприємства можна тільки за рішенням суду”.