Дніпровські лікарі зроблять Крістоферу Нанну ще одну операцію

16.02.2017 13:02   -


Він вже переніс дві операції, але на черзі ще одна, а може й більше. Британський фотограф Крістофер Нанн, який отримав поранення під час обстрілу в Авдіївці, ледь не втратив зір.


«Мені начальник 66 мобільної бригади сказав, що Крістофера потрібно терміново евакуювати, тому що з ока витікає рідина. Тобто складне проникаюче поранення», – говорить радник голови Дніпропетровської ОДА Тетяна Губа.

Для того, аби евакуювати Крістофера знадобилося лише тридцять хвилин. Тож на сьогодні лікарі не тільки врятували око фотографу, а й намагаються повністю повернути зір. Перша операція тривала більше чотирьох годин, але медики витримали і ще раз довели – вони професіонали своєї справи. Це підтверджує і Крістофер.

«Я чувствую себя позитивно, здоровым и сильным. В больнице ко мне отлично относятся. И я чувствую, что с каждым днем зрение становится лучше», – каже британський фотограф Крістофер Нанн.

Він працював на Сході України разом з перекладачем з Дніпра, готуючи матеріал про загострення ситуації на Донбассі.  Там і отримав поранення – півсантиметровий шматок пластика просто розірвав око.

«Було дуже багато сторонніх тіл. Були сторонні тіла і в правому оці, але вони були непроникаючі. А ось щодо лівого ока – то є у нас таке поняття «травми несумісні з життям органу», – інформує директор Дніпропетровської обласної клінічної офтальмологічної лікарні Валерій Сердюк.

Після цього ліве око Крістофера лікарям довелося буквально збирати заново. Завтра Крістоферу проведуть ще одну операцію, яка лікарі сподіваються стане останньою і зір Кріса повністю відновиться. За весь час АТО подібних в обласній клінічній офтальмологічній лікарні проведено близько 20.

Крістофер вже протягом трьох років приїздить до України, але ця поїздка стала для нього фатальною.

Операція тривала більше чотирьох годин. Ліве око довелося буквально збирати заново. Адже півсантиметровий шматок пластика просто розірвав орган. З правого ока також дістали численні осколки.

Відзначається, що пораненого привезли в лікарню на реанімобілі, обстежили в приймальному відділенні і передали офтальмологів.

Оксана Онищенко

 

Поділитися