Заробітна платня багатьох лікарів опинилася під загрозою

28.02.2017 14:08   -


Зарплату лікарям! Ще на початку цього року у місті виникла гостра проблема з фінансуванням медзакладів вторинної медицини. Це питання було одним з головних на минулій сесії. Пропонувалося виділити понад 230 мільйонів гривень на зарплати лікарям, проте рішення не підтримали. Адже знаходяться ці медзаклади у власності області, а фінансуються з державного та міського бюджетів. Та місто має фінансувати лише ті підприємства, що йому належать. Тож заробітна платня багатьох лікарів опинилася під загрозою.


Ніна Михайлівна – одна з тисяч медиків міста, які можуть залишитись без зарплати. Старша медсестра прийомного відділення – жінка щодня надає хворим невідкладну допомогу. Це неймовірно важкий труд, працювати доводиться і вдень, і вночі.  А тепер  уявіть – одного дня вона просто не зможе вийти на роботу.

«У меня на проезд каждый день уходит по 3-4 грн – приехать и уехать. Поэтому своевременная выплата зарплаты нужна. Однажды я не приеду на работу, потому что денег не будет и все. А остановится приемное отделение- остановится больница», – говорить старша медсестра прийомного відділення Ніна Борисенко.

Фінансування вторинної медицини – тобто медзакладів, що надають спеціалізовану лікувально-профілактичну допомогу – жваво обговорювалося на минулій сесії. Рішення виділити 233 мільйони гривень на зарплати лікарям міські депутати не підтримали. Але місто не могло залишити 29 медзакладів і 10 тисяч працівників без грошей.

«Всі працівники медичних закладів другого рівня отримають належну їм зарплатню, і таким чином це питання – протягом лютого буде знято з порядку денного. Але хочу звернутися до обласної ради: це разова «акція» і питання загалом залишається не вирішеним!», – каже Андрій Бабський.

Міська рада неодноразово зверталася до обласних керманичів з відповідним питанням, проте безрезультатно.

«Я неоднократно обращался к господину Прыгунову и к руководству Днепропетровской областной государственной администрации, но, к сожалению, меня не услышали. Областной совет хочет назначать глав.врачей, хочет влиять на избирателей, хочет осваивать большие суммы денежных средств – на ремонт, приобретение оборудования, но при этом, чтобы город платил за эти больницы», – інформує  Борис Філатов.

На сьогодні у профільній лікарні, де працює Ніна Михайлівна, проблему вирішено –  зарплату не затримують. Проте, що буде вже у наступному місяці невідомо.

«На сегодняшний день в клиническом объединении скорой медицинской помощи задолженностей по заработной плате нет. Мы своевременно выплатили аванс нашим сотрудникам, мы имеем необходимые средства для того, чтобы выплатить заработную плату за февраль», – каже головний лікар клінічного об’єднання швидкої медичної допомоги Вікторія Корпусенко.

Нагадаємо: у 2015 році закінчився пілотний проект, під час якого медзаклади вторинної медицини знаходилися у власності області і повністю фінансувалися областю. Проте після закінчення терміну –  місту повернули лише фінансування цих об’єктів.  Міська рада наголошує, що не підтримуватиме матеріально лікарні, які належать області. Вони готові повністю фінансувати вторинну медицину тільки в тому випадку, якщо вона буде у власності міста.

Анастасія Ковальова

Поділитися