Взрывы и регистрация в полночь: как завершился прием документов кандидатов в мэры Днепра

28.09.2020 21:55   -

Завершился прием документов для регистрации кандидатов в мэры Днепра. Регистрация прошла не без эксцессов. Так, в здании облсовета вечером прозвучали взрывы. Сначала в полицию поступило сообщение о минировании ДнепрОГА. После окружения зданий ОГА и облсовета, расположенной напротив, началась эвакуация людей.

Со слов правоохранительных органов — это были простые обучения. Но очень подозрительным является тот факт, что обучение решили проводить именно в последний день регистрации, несмотря на то, что областная территориальная избиркома работает именно в здании облсовета.

А некоторым кандидатам неизвестно, что такое пунктуальность и заблаговременность.  Поэтому за 3 минуты до завершения регистрации они просто забегали в городской совет. 

Об особенностях процесса выдвижения и регистрации кандидатов на местных выборах в Днепре рассказала в эфире «Твой вечер» эксперт в сфере регионального и городского развития и участница общественной инициативы «Прозрачные выборы» Надежда Михно.

-Какие риски существуют в проведении опроса общественного мнения ЦИК в день выборов?

«Є ризики, які саме. Чому взагалі це питання піднялося. Ми бачимо, що вже не перший тиждень відбувається така потенційна зміна виборчого кодексу, законопроекти, які надають можливість ЦВК проводити опитування в день виборів, але я як соціолог можу стверджувати 100%, що цим має займатися професійні соціологи. Яким чином буде проводити власними силами ЦВК немає жодного уявлення»

-Какие партии проводили выдвижения кандидатов прозрачно и открыто?

«Так, дійсно є ряд партій, які провели в Дніпропетровській області із дотриманням всіх вимог. Це, безпосередньо, і партія «Пропозиція» і партія «Голос» і всі інші провели конференції, з’їзди відносно висування кандидатів без порушень. Більшість дотрималися, але ряд партій порушили певні умови, наприклад, перед висуванням кандидатів, мала відбуватися публічна конференція кожної партії, щодо висунення кандидатів і, наприклад, в деяких партіях не змогли потрапити представники мережі громадянської опори і ЗМІ, наприклад, зокрема під час конференцій висування кандидатів у партії «Слуга народу» не були допущені і представники мережі громадянської опори, вони до речі публікують ці данні, що було посилання на дотримання карантинних умов – обмеження місця»

-Когда станет известен полный список зарегистрированных лиц?

«Не пізніше 29 вересня уже буде остаточний перелік, наразі ми вже маємо інформацію, яка розміщена, щодо міської ради Дніпра і кандидатів на посаду міського голови. Станом на 24 вересня вже були зареєстровані, ну наприклад, діючий голова міста – Борис Філатов»

Ситуацию относительно вчерашних событий в Днепре в последний день регистрации прокомментировал политолог Игорь Рейтерович:

-Некоторые кандидаты подали документы в полночь, за несколько минут до конца регистрации.

 

«По перше є дійсно якась безалаберність, коли настільки погано готували ці документи, тягнули до останнього, знаєте як оті студенти, які за останню ніч готуються або взагалі пишуть магістерську робо, а потім намагаються якимось чином її здати, є такі приклади. Другий момент у нас є достатньо багато політичних сил, якщо я не помиляюся подібна історія була з «Слугами народу» в багатьох областях і в тому числі у Дніпрі, коли їх представники до кінця думали іти чи не іти, треба їм це взагалі, не треба. За великим рахунком боялися, що вони підуть – нічого не отримають, а потім же прийдеться пояснювати керівництву чому такі результати. Ну і є, мабуть, невеликий відсоток людей, у яких дійсно так склалося і з якихось об’єктивних причин, в тому числі через те, що їм намагалися якимось чином поставити палки в колеса представники тих же виборчих комісій6 не брали раніше документи, казали що щось треба там виправити, тягнули до останнього, мабуть, сподіваючись, що зможуть заблокувати прийом документів і їх відповідно не візьмуть»  

Поділитися