У Мечникова врятували бійця, якому розтрощило череп уламками міни

25.11.2019 15:32   -

У лікарні Мечникова одужує український захисник, який був за крок до смерті. В лютому поблизу селища Зайцеве, що на Донеччині, уламками міни 22-річному Єлізару розтрощило кістки черепа. За життя старшого сержанта нацгвардії боролися кращі нейрохірурги Дніпра. Фронтовик провів у комі майже місяць. Єлізару пересадили м’язи і шкіру з його ж стегна, аби закрити отвір у черепі розміром дванадцять на дванадцять сантиметрів. А після дев’яти місяців реабілітації хлопцю нарешті встановили титанову пластину, яку для нього змоделювали на 3D принтері.


Нині Єлізару ще складно підводитися з ліжка, утім він потроху вже починає вчитися ходити. До бійця майже повністю повернулася пам’ять, хлопець вже може говорити і самостійно їсти. Каже: єдине, про що нині мріє – це скоріше одужати і побачити Париж.


Для лікарні Мечникова практика встановлення титанових пластин не нова. Утім порятунок Єлізара можна назвати справді дивовижним, адже зазвичай після таких важких поранень більшість військовиків лишаються прикутими до ліжка. Головний лікар Сергій Риженко зазначив, що з усіх черепно-мозкових поранень, з якими вони стикалися, це – один з кращих випадків одужання.


В лікарні Мечникова хлопець проведе найближчі кілька днів, а потім зможе повернутися додому на Харківщину.

Поділитися