У Дніпровському Планетарії завершили ремонт

09.06.2020 20:37   -

Хлопчик-мрійник із ракетою в одній руці і планетою – в іншій – зустрічає біля входу в Дніпровський Планетарій. У будівлі завершився ремонт і вона потихеньку оживає. Після робітників і проектувальників тут з’явився і інший персонал – вже готують форму до відкриття. А коридори та зали чекають на обладнання і експонати. Керівниця проекту оновлення Дніпровського Планетарію Валентина Поліщук розповідає:

«У кожному куточку цього холу буде розміщюватися свій експонат. Ми вже можемо побачити місяць – він просто раніше за всіх встиг до нас приїхати. І зайняв своє почесне місце. Експозиція буде змінюватися, щоб дітки, коли повертатимуться до нас на нові фільми – могли взаємодіяти з новими експонатами».

Стане експонатом і проекційний планетарій. Він сумлінно транслював фільми у купольному залі ще із 1968-го року, і тепер заслужив піти на пенсію. А за віком йому взагалі майже століття. Замінять старенького 6-ть сучасних інтерактивних проекторів. На них чекають із Франції.

Замінили повністю і сам купол. Тепер його поверхня рівна і адаптована до сучасних технологій. Загалом будівлю оновили майже на 90%. Адже раніше тут не було навіть опалення. Сьогодні тут провели всі комунікації, укріпили фасади та покрівлю, зробили його доступним для маломобільних груп населення. Тож вже зовсім скоро наш новий планетарій, якому не має аналогів в Україні відкриє свої двері у космічний світ.

Поділитися