У Дніпрі запустили всі фонтани

11.04.2017 11:15   -


Зустрічаємо весну. Минулого тижня в Дніпрі вже запустили фонтани. Наше місто завжди захоплює туристів не тільки величною набережною, старовинними будівлями, а й нестандартними фонтанами. Це важливий культурний елемент міського простору. Тож зараз я вам розповім про загадки та особливості цих споруд.


За останні 15 років Дніпро вже отримав славу  – «місто фонтанів». З 2002-го тут відкривали один фонтан за іншим. В цьому році весна розпочалася рано, тож фонтани запустили вже в квітні. Навіть мер міста, Борис Філатов на своїй сторінці у Фейсбук написав зворушливий пост.

Борис Філатов

Радоваться малому.

Радоваться солнцу, улыбке любимой, первой робкой листве, компании друзей.

Радоваться малому. Это так просто.

Сегодня запустили все городские фонтаны. Я счастлив.

Комунальники декілька тижнів готували їх до відкриття: чистили труби, ремонтували, мили, фарбували, де це потрібно.

«Была поставлена задача все 12 фонтанов. Все фонтаны в исправном состоянии находятся», – говорить в.о. начальника КП «Міські фонтани» Олексій Прохоров.

Взагалі  структура фонтану дуже складна. Це зверху він гарний і все працює, як по маслу. А от під ним – справжні катакомби. Нам з оператором вдалося потрапити у так звану «насосну» і ми були вражені. В таких умовах важко працювати.

Та робочі зовсім не скаржаться, навпаки пишаються, що роблять таке діло.

«Когда думаешь, что ты людям даришь радость, то это нормальная система. В нашем городе не ломаются фонтаны. А потому что мы хорошо работаем», – говорить Леонід Триха, який готуэ фонтан до выдкриття.

«Муза» – дуже старий музичний фонтан біля театру Опери та балету. Відкрили його ще в 74 році. Уявіть – тендітна жінка, що тримає в руках театральні маски, щохвилини виплескує 190 струменів. А це – не більше, не менше – 4 тони води!

А це велична «Сфера», наймолодший в місті фонтан –  і тому, напевне, його так любить молодь. Місцеві ласкаво називають його – «одуванчик».

Спочатку фонтан був встановлений на оглядовому майданчику в парку Шевченка. Та він там не прижився через сильний вітер. Тому, в 2007 році його встановити тут на набережній Дніпра.

Світлана гуляє з сином на набережній майже щодня. На питання, який улюблений фонтан – відповідає.

«Вот этот вот любимый. Мы тут рядом живем, часто гуляем», – показує мешканка міста Світлана.

Загалом на набережній знаходиться п’ять фонтанів. Ось ці маленькі гейзери –  дуже популярні влітку. А напроти знаходиться дещо незвична конструкція. Фонтан у воді, з музикою, підсвіткою, зі зміною напрямку струменів.

А цей фонтан, увага, що плаває, з’явився 2005-го. Лебідь – так його називають. А висота центрального струменя досягає 50 метрів.  Коли його запускають, неймовірна панорама виходить. Біля фонтанів можна зустріти багато людей, всі фотографуються, граються і просто сміються. А що ще треба народу. Марина приїхала до нашого міста вперше. Сама з Одеси. Каже, дуже вражена Дніпром. Навіть у своєму місті не бачила такої краси.

«Красивые фонтаны, впечатляет. В Одессе Морвокзал есть, тоже красивая набережная. Но ваш город цепляет по-особенному, трогает. Город на воде все-таки», – говорить туристка Марина.

Монастирський острів і водоспад. Цю гідротехнічну споруду видно здалеку. Висота 17 метрів, а ширина – 20. Та не всі знають, це саме фонтан, а не водоспад!

Поріг Ревучий. Цей фонтан пов’язаний з величезним пам’ятником Тарасу Шевченку, що знаходиться тут, на острові. Поет у своєму вірші просив поховати його в місці, де реве Ревучий. Для втілення цієї ідеї навіть змінили цілу частину острова.

Фонтани – дарують естетичне задоволення і виконують екологічну функцію в «кам’яних джунглях» мегаполісу. Та не всі це розуміють, на жаль.

«Хотелось бы попросить жителей нашего города, что бы они не использовали фонтаны в качестве мусорных контейнеров. Потому что это эстетика нашего города. Давайте дарить друг другу радость» – закликає в.о. начальника КП «Міські фонтани» Олексій Прохоров.

Прогулянка біля фонтана доставляє одне задоволення. У спекотну погоду це найкращий порятунок від сонця, а у вітряну – дрібні бризки від нього розносяться на підлогу.

Мирко Аліна

 

 

 

Поділитися