У Дніпрі відкрили сенсорну кімнату для дітей з аутизмом

03.02.2017 13:57   -


У Дніпрі відкрили сенсорну кімнату для дітей з аутизмом. У 28 школі мер міста, Борис Філатов, разом з директором офіційно представили так званий ресурсний кабінет. Він не схожий на інші шкільні класи. Тут усе обладнано для того, щоб учні з особливими потребами могли отримати психологічне розвантаження просто під час шкільних занять.


«Комната делится на несколько зон. Внешне это самая обычная комната, но если вы знаете свое дело, то увидите рабочее место ребенка. Есть зона отдыха, есть уголок, где дети могут побыть в тишине и темноте. Лишних предметов тут нет», – говорить директор школи № 28 Ніла Ломако.

Зараз ця школа – єдиний у Дніпрі навчальний заклад, де створені та повноцінно функціонують ресурсні класи.  Час, проведений тут, допоможе поліпшити емоційний стан дитини, знизити її тривожність, агресію та нервове збудження. Тут встановлено мультимедійний комплекс: є ноутбук, екран, проектор, телевізор, принтер і сканер.

«Там есть технические средства обучения, которые сегодня очень нужны. Это все помогает детям высказывать сове отношение, продвигаться в учебе. Для нас было важно технически оснастить эти помещения», – додає  директор школи.

На придбаннЯ техніки з міського бюджету виділили близько 100 тис. грн. Це вже другий кабінет, для особливих дітей у цьому закладі. Наразі тут навчаються 10 діток з діагнозом аутизм, а в наступному році школа очікує ще на четверо особливих учнів.

«Дети у нас разные. Есть дети особенные, и приоритетом городской власти есть то, что всем детям были обеспечены одинаковые условия обучения. Поэтому сегодняшнее событие – это маленький звоночек, маленькая капля на пути вперед», – говорить міський голова Дніпра Борис Філатов.

У навчально-виховному комплексі наголошують: головне, щоб під час занять у сенсорних класах враховувались вікові особливості школярів. Щоб удосконалити навчальний процес, директор школи регулярно влаштовує онлайн-конференції з фахівцями з Ізраїлю та Канади.

Аліна Мирко

Поділитися