У Дніпрі вагітна жінка мешкає в саморобному наметі

14.02.2017 15:48   -


Вагітна безхатько може народити прямо посеред вулиці! На житломасиві Кам’янське прямо біля Свято-Покровського храму вже близько чотирьох років в саморобному наметі живе 37-річна жінка. На початку минулого тижня соціальні працівники хотіли доставити жінку до притулку, однак вона відмовилась.


Ця жінка на ім’я Лілія може народити прямо тут: в купах порожніх бляшанок, бруду і  непотребу. За словами мешканців, які живуть поблизу її імпровізованої хатинки, вона – майже на передостанньому місяці вагітності – пиячить чи не цілодобово.

«Женщина не ходячая и уже несколько лет она живет рядом с этим храмом. И, по ее словам, она находится на последних месяцах беременности и в марте ей рожать. Пытались с социальными работниками ее отправить сначала в больницу потом ей нужно оказывать реабилитацию, но она сама отказалась», – розповідає вірянка церкви Інна Железняк.

Ми самі пішли поговорити з горе-матір’ю, аби та погодилась викликати соціальну службу, а не залишатися тут у десятиградусний мороз. Але вмовити її нам не вдалося.

Вона перенесла тяжку хворобу і зараз може тільки повзати. Але попри це запевняє, що готова і хоче народити здорових дітей

«А почему вы не можете нормально ходить?  – у меня было два инсульта. Со мной все в порядке. Если бы было не нормально я бы врача вызвала. Сколько детей ждете? – девочка и мальчик», – відповідає  безхатько Лілія.

Лілія начебто має навіть рідних та близьких, однак  звертатися до них по допомогу не хоче. Мовляв, в цьому немає ніякого сенсу. Та й від працівників соціальної служби, які декілька днів тому приїздили, аби забрати її до притулку, також відхрещується.

«Почему Вы не хотите принять их помощь? – Они у меня детей заберут», – відповідає жінка.

Церква, біля якої поселилась жінка, також не має можливості її прихистити. За словами священника, вони не мають окремих порожніх кімнат і храм взагалі ніяк не опалюється. Але на наше прохання відповіли:  зроблять усе можливе, щоб допомогти Лілії народити в нормальних умовах.

«Если случится так, что мы будем рядом и начнутся роды, мы незамедлительно предоставим свою помощь, сделаем все необходимое, чтобы доставить ее в больницу», – запевняє  клірик Свято-Покровського храму УПЦ Максим Злобін.

Насправді таких безхатченків по місту чимало. Але переважна більшість відмовляється від будь-якої допомоги соціальних служб. Мовляв, вони просто звикли до такого життя. Випадок з Лілією не виключення. І соціальні працівники лишень розводять руками, адже навіть вагітну жінку ніхто не може силоміць забрати до притулку

«Помощь можем оказать любую, только бы она этого хотела. Но если человек сам этого не хочет, мы сделать с человеком ничего не можем», – говорить заступник директора міського центру соціальної допомоги Людмила Матьянова.

Якщо людина сама не хоче прийняти допомогу, з цим взагалі нічого не можуть зробити ні працівники соціальної служби, ні поліція.  І відповідальність за життя своїх ще не народжених дітей, якщо Лілія дійсно вагітна, має нести тільки вона.

Ірина Дерев’янчук

Поділитися