Медицина, яку ми заслужили? | ДніпроTalk | Яна Богославська
Чому лікарні в Дніпрі загнивали протягом 20 років, а ремонти почалися тільки зараз? Жахи національної медицини. Нині з міського бюджету на медустанови виділяють в три рази більше, ніж область фінансувала протягом 8-ми років.
У березні 2018-го депутати облради передали 12 лікарень на баланс міста, у лютому 2019го року місту передали ще вісім лікарень. За період керівництва Гліба Пригунова, екс-голови облради, видатки на лікарні дивували своїми розмірами, і більше за все – медиків, які продовжують працювати за будь-яких умов. Наприклад, у 2017 році область виділила на 16-ту лікарню, 1 млн. 280 тис., у 2018 році ще два з половиною мільйони, а у 2019 році з міського бюджету на лікарню надійшло більше 8 мільйонів. Це майже втричі більше аніж обласні видатки за два роки.
А тим часом, 72% відсотки коштів Фонду боротьби з коронавірусом станом на початок липня Кабмін витратив на заходи, ніяк не пов’язані з пандемією. Нагадаємо, у квітні Верховна Рада внесла зміни в закон “Про державний бюджет на 2020 рік”, виділивши в розпорядження Кабміну і Фонду боротьби з COVID-19 – майже 65 млрд грн.
7 млрд грн. пішло на фінансування фонду з безробіття – це хоча б має стосунок до наслідків карантину. Ще 1,2 млрд Мінсоцполітики виділило для фізичних осіб підприємців, які не можуть працювати через карантин і мають дітей у віці до 10 років. Безпосередні витрати пов’язані з медиками/медициною/лікарнями склали близько 16 млрд, тобто лише чверть з загальної суми.
64%, – тобто 35 млрд, — вже пішло на будівництво та ремонт доріг поза тендерними процедурами. У “слуг народу” такий досить несподіваний варіант використання “коронавірусних” коштів пояснили наступним чином: це гроші “Нафтогазу”, які планували витратити на дороги спочатку, але потім “запхали” в фонд через пандемію Covid-19.
За останні два роки, лікарні, які передали на баланс міста, змінилися до невпізнання – так говорять самі пацієнти. На що замість лікарень йшли гроші обласного бюджету? Дивись у ДніпроTalk.