Хто має відповідати за прибирання сміттєзвалищ в лісах? | Рівень Помаранчевий #10

13.07.2020 15:05   -

Стихійні звалища на Дніпропетровщині – вічна проблема. Все це ознака і наслідок лінощів. Яскравий приклад – Обухівка, в якій кожна посадка і лісосмуга в смітті і роками ця проблема не вирішувалася. Але сталося диво. В Обухівці нарешті поставили сміттєві баки. Таке рішення було прийнято після виходу нашого сюжету про захаращення лісів і балок селища. Але відмотаємо час назад. Це звалище виникло в лісах Обухівки. Відходи розносить вітром по всій окрузі і колись прекрасні місця відпочинку перетворюються на стихійні звалища. Судячи з масштабів, звалище росло тут не один рік. Чого тут тільки не побачиш – купа гілок, побутові та будівельні відходи.

«З собакою нормально погуляти неможливо, тому що ось таке скрізь, по будь-стежці йдеш – в лісі, біля річки. По-перше, це неприємно, по-друге, страшно, що тварина щось зайве з’їсть і навіть неможливо знайти якесь гарне місце для відпочинку, де б в поле зору не лежала якась пляшка, стаканчик. Звалище тут більше, ніж ми живемо, ми живемо тут 5 років, а поруч знаходиться заповідник, там багато диких тварин живе», — каже місцева жителька Марія Колповська.

А все тому, що вивіз сміття на дачах і в самій Обухівці не організований, немає сміттєвих баків в місцях відпочинку і в селищі. І тому відпочиваючі звалюють відходи куди попало. Та не зупиняють людей і таблички з проханням не смітити в лісі. Більш детально дивіться у новому випуску “Рівень помаранчевий”.

Поділитися