Хто і чому закриває сільську школу, не запитавши думку громади?

26.06.2020 21:38   -

Школа не працюватиме вже з першого вересня. Учнів переведуть навчатися до опорної школи, що за 10 кілометрів від села. Рішення зачинити навчальний заклад депутати громади прийняли на сесії наприкінці травня. Зараз у Байдаківській філії навчаються всього 28 дітей. У Лихівській – 250 учнів. Утім, опорна школа ще на стадії ремонту. Закінчити його мають до кінця 2020-го року. Не дороблений фасад будівлі, відсутні доріжки. Біля школи багато будівельного сміття. Натомість, у байдаківській школі два роки тому зробили ремонт:

«Поставили вікна, поставили систему опалення, поставили дров’яний котел. Зробили ванночки і унітази для молодших дітей. На це витратили шалені гроші. Для чого вони вкладають ті кошти?», – розповідає голова батьківського комітету Тетяна Черновська.

Утримання одного учня в Байдаківській школі обходиться більше 70 тисяч гривень на рік. Це в рази більше ніж в міських школах. Тож, люди вважають, що навчальний заклад закрили через економію. Частину вчителів вже перевели працювати в Лихівську опорну школу. Інші допрацьовують до 1 вересня. Опорна школа зараз зачинена на карантин. З головою сільради Любов’ю Горбенко нашим журналістам вдалося зв’язатися телефоном. З її слів, школу зачинили не через економію коштів:

«Фінансове питання взагалі не ставилось. Діти не відвідують заклад. Там куча різних питань, які стосуються надання освіти дітям».

Капітальний ремонт Лихівської опорної школи почали в 2018-му році. Замовник – департамент капітального будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації. Ціна питання – 38 мільйонів гривень. Переможцем торгів стала криворізька фірма ТОВ “АЛ Інвестбуд”. Вона ж зайнялася ремонтом і шкільного стадіону за 5 мільйонів 845 тисяч гривень. На час робіт навчальний процес у школі тривав. Завершити капремонт повинні до кінця грудня 2020 го. Чому зупинили роботи зараз – нам дізнатися не вдалося. За вказаними в реєстрі номерами фірми ніхто не відповів. Аби врятувати школу у Байдаківці, батьки запропонували чиновникам відкрити там дитячий садочок. В селі – сімнадцять дошкільнят. Дітей батьки возять до садочка, що у сусідньому селі. Розглянути пропозицію депутати ОТГ обіцяли наприкінці серпня.

Поділитися