Екологічна біда: під Дніпром знищили фауну | Рівень Помаранчевий

03.08.2020 16:22   -

В районі садового товариства “Петровець-2”, що біля села Шевченко, спустили ставок. Як стверджують садівники, жителі села відкрили шлюзи і озеро пішло на нижні каскади.

«Вандально жителі села розкурочили, розламали дамбу де злилася абсолютно уся вода з цього озера. В цьому озері жили: сірі чаплі, лелеки, нутрії, тут було настільки багато птахів, що навіть назви їх не знаєш і взагалі, як вони живуть тут в Україні. Порушується екосистема, зараз розходяться змії так як їх тут було досить багато, по всьому колу і на дачні ділянки. Люди в шоці від того, що така смороду як тут від дохлої риби, від тих тварин і птахів, які не змогли втекти і не змогли втекти, розноситься на багато кілометрів», — розповідає активістка Ірина Кваша.

Ставок каскадного типу, верхня його частина, яку злили, вважається накопичувальної. Звідси вода через дамбу розподіляється в інші частини ставка. Місцеві кажуть, ставок злили тиждень тому і з привабливого місця, він перетворився в страшну зону з огидним запахом.

«Шамдори були зняті і ставок був спущений. Тут у нас були червоно книжкові птиці, прилітали чаплі, були якісь особливі види гусей, на жаль, не можу сказати я не фахівець, але тим не менш, зараз зверніть увагу ставок повністю спущений в жаркий день тут поширюється сморід, і він буде далі поширюватися. Але крім цього порушується екологія, наше життя, ось цей пісок буде підніметься в повітря, в загальному наш райський куточок втрачає свою привабливість будемо так говорити», — повідомила членкиня садового товариства “Петровець-2”, Галина Гридасова.

Хто винен у екологічній катастрофі та як будуть реагувати обласна влада та правоохоронці, дивіться у новому випуску програми «Рівень помаранчевий».

Нагадаємо, раніше ми показували

Екологічна катастрофа: на Самарі масово гине риба | Рівень Помаранчевий #11 

Поділитися