Екологічна катастрофа: на Самарі масово гине риба | Рівень Помаранчевий #11

20.07.2020 15:30   -

9 липня на річці Самара під Павлоградом зафіксували масовий мор риби. До верху черевом спливли щуки і карасі, які здатні виживати в найважчих умовах. Риба гниє, а знаходитися поряд з берегом просто неможливо. Що стало причиною загибелі цілої рибної популяції? Давайте розбиратися.

«Два дня ми нюхали тут каналізацію. Два дня у дворі просто сморід! Мені доводилося вікна позакривати, аби не нюхати цю гидоту», —житель села Вербки Андрій Алімов.

Житель села Вербки Андрій версію з мором риби через спеку відкидає. Каже, проблеми з річкою почалися ще взимку. Причина цього – скиди відходів з «Очисних споруд», які знаходяться в кілометрі від його будинку.

«Спека не може цьому нашкодити, я тут вже давно живу. Задухи на цій території річки ніколи не було. Зимою, навіть, буває – виходиш на риболовлю, лунку не встиг пробурити, а звідти сморід. Значить, що каналізацію вже скинули, вона погнала по річці», — житель села Вербки  Андрій Алімов.

Павло Шанько, член громадської організації «Екопатруль», додає: мор риби стався тільки вниз за течією від «Очисних споруд».

«Ось тут очисні буквально 100 метрів. І ось очисні скидають по цій трубі, і вода витікає сюди. Потім з цієї заплави вона виходить метрів сто виходить в річку Самару і на Дніпро, вся вода ця йде на Дніпро. Вона впадає в річку Дніпро і розбавляє вашу воду ось цими фекаліями», — член громадської організації «Екопатруль» Павло Шанько.

За скидання неочищених вод інспектор рибоохоронного патруля склав адміністративний протокол на ім’я начальника ділянки «Очисні споруди». Йому доведеться заплатити штраф у 340 гривень. Начальник ділянки скаржиться, що нічого не може зробити. Більш детально дивіться у новому випуску програми «Рівень помаранчевий».

Поділитися