Суд у США заборонив Коломойському продавати активи за позовом ПриватБанку
Розгляд справи за позовом ПриватБанку щодо стягнення збитків продовжиться в судах США.
Суд в США продовжить розгляд справи за позовом ПриватБанку про стягнення збитків, які виникли до його націоналізації у грудні 2016 року. Американська Феміда вирішила заборонити колишнім власникам ПриватБанку продавати свої активи. Про це повідомила прес-служба банку.
Повідомляється, що 23 серпня 2021 року Канцлерський суд штату Делавер (США) відхилив клопотання Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та інших акціонерів про припинення розгляду справи за позовом державного ПриватБанку. Колишні власники заявляли, що справа має розглядатись судами України.
Також суд задовольнив клопотання ПриватБанку та виніс наказ про заборону продажу активів колишніх власників. За словами суду, цей наказ є «гарантією надання позивачу належного забезпечення вимог на суму більше 600 млн доларів США, відшкодування яких він вимагає в рамках цього провадження». Одночасно, суд призупинив провадження в окремій частині, допоки пов’язані судові процеси в Україні не будуть вирішені по суті.
Нагадаємо, 18 грудня 2016 року український уряд за пропозицією НБУ і акціонерів, серед яких були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію банку через його неплатоспроможність. Держава отримала 100% у його капіталі, а ПриватБанк був докапіталізуваний на суму 116,8 млрд грн. В червні 2017 року уряд вирішив внести в капітал банку ще 38,5 млрд грн на підставі аналізу НБУ і незалежного аудитора.
Для того, щоб повернути вкладені кошти, у 2019 році вже державний ПриватБанк подав позов до Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, а також до їх компаній у суді штату Делавер (США). Банк звинувачує колишніх власників у відмиванні коштів. У той час, український суд поновив провадження у справі щодо оскарження націоналізації ПриватБанку.
Читайте також: Коломойський отримав ізраїльські судові позови від свого колишнього банку