Ні – зарплаті у конвертах!

25.04.2017 14:56   -


Існування міста неможливе без бюджету, який є запорукою його життєдіяльності.  Він же, в свою чергу складається  з податків. Підприємці, які ухиляються від їх сплати  або ж ведуть «чорну бухгалтерію»  не просто  ставлять під удар майбутнє своїх працівників, але й дуже шкодять містянам, позбавляючи  фінансування школи, лікарні та інші бюджетні установи. За таке зверхнє ставлення до законів та суспільства неабияк карають штрафами у податковій.


Ні для кого не секрет, що велика частина підприємців в Україні ігнорує закони  і  замість того, щоб вести чесну бухгалтерію  надає перевагу  зарплатам в конвертах. Таким чином вони шкодять і своїм робітникам, які не отримають у майбутньому гідної пенсії, і країні. Але   серед них трапляються і чесні бізнесмени. Одним з таких  є Олександр Корнєєв, голова міської  профспілки власників малого та  середнього бізнесу. Чоловік запевняє: їх організація уникає співпраці з недобросовісними підприємцями.

«Как правило таких людей мы в профсоюз не берем. Прежде чем человек поступает к нам мы полностью анализируем целостность его бизнеса: от официальности до вида деятельности. Чтобы не пришел момент разреза вступления в конфликт с действующей властью, который не входит в наши интересы», пояснює голова міської профспілки власників малого та середнього бізнесу «Моноліт» Олександр Корнєєв.

Але при цьому  бізнесмен визнає: бути підприємцем у нашій державі доволі важко. Адже, вони постійно стикаються зі змінами у законодавстві, крім того податки все ж зависокі, і отримувати  дохід, а не працювати собі в збиток справа нелегка.

«Если дать благоприятную почву для  того, чтобы сгладить хотя бы минимальные препоны и подводные течения, то  я думаю зачем человеку спать в кошмарах, когда он должен быть уверен в завтрашнем дне. Стабильность – это самое главное», додає Олександр Корнєєв.

Та як би важко не було, але податки все ж краще сплачувати, якщо бізнесмени не хочуть наразитися на великі  неприємності від Державної фіскальної служби. Якщо вона виявить невідповідність у документах наданих фірмою, то  візиту до цієї установи не уникнути.

«В этом случае предприятие вызывается  в налоговую, проводятся с ними определенные беседы,   чтобы они действовали в рамках правового поля и при этом платили налоги в бюджет», говорить заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області Ігор Шевченко.

Якщо ж і це не допоможе – тоді працівникам фіскальної служби не залишається більше нічого, окрім нарахування великих штрафів порушникам.

«По НДФЛ или налог на доходы физических лиц сумы штрафных санкций колеблятся 25-50% или 75% – от суммы неуплаченного налога. То есть, имеется в виду повторность – 25 % первый вид нарушения, во втором месяце была выплата зароботной платы – уже по второму месяцу применяется штрафная санкция на сумму недобора, неуплаченного налога, – 50%, в дальнейшем 75% на остальную сумму начисляется налог», пояснює Ігор Шевченко.

Лише з початку року було перевірено сто тридцять три фірми, виявлено Сто сімдесят сім неоформлених найманих працівників. Як результат цим підприємцям довелося сплатити  штраф на загальну суму двісті шість тисяч гривень на місяць. Крім того,  відзначився  підприємець,який  довгий час не сплачував податок на дохід фізичних осіб – йому нарахували штраф понад одинадцять мільйонів гривень!

«Цель перед нами ставится убедить плательщиков,чтобы они платили самостоятельно данный вид налога. Тоесть прибегать к каким-то кардинальным мероприятиям – контрольно-проверочным мерам – рекомендуется в крайних случаях», – додає заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби  у Дніпропетровській області Ігор Шевченко.

Між іншим, половину міського бюджету Дніпра складають фінанси, що збираються як податок із заробітної платні офіційно працевлаштованих дніпрян. Тому аби було за що ремонтувати  дороги, запускати ліфти та загалом забезпечувати  життєдіяльність міста дуже важливо аби зарплата була «біла»:

«Фактично,  це податок, який роботодавець обраховує, ставка його складає 18% на заробітну плату. Тому від того який у нас стан трудових відносин, яка у нас заробітна плата і залежить дохідна частина міста. 50 %  бюджету міста складається саме з цих надходжень», роз’яснює голова інспекції з питань праці та зайнятості  населення Дніпровської міської ради Тетяна Янушкевич.

Тому аби  місто не залишилося  без копійки  у міській раді Дніпра було створено інспекцію з питань праці та зайнятості  населення.  Вона буде співпрацювати як з комунальними підприємствами – слідкувати за звітністю, так і з державними службами:

«Перш за все завдання нашої інспекції – це навести порядок, підготувати  методичні рекомендації для наших підриємств, а стосовно підприємств які не відносяться до компетенції Дніпровської міської ради – лише стимулювати легалізовувати  трудові відносини. Інспекція також не здійснює розподіл  бюджетних коштів, які  надійдуть до дохідної частини міста», говорить Тетяна Янушкевич.

Тож якщо хочете мати спокійний сон та не виплачувати потім величезних штрафів, а  рідне місто процвітало – підприємці, дотримуйтеся сторони закону.

Вікторія Будзинська 

 

Поділитися