Зібрали 200 тисяч гривень для військових: у Дніпрі виступили харківські музиканти
200 тисяч гривень на фронт. У Дніпрі музиканти з усієї України дають благодійні концерти на підтримку ЗСУ. У місті виступали виконавці сучасних стилів і напрямків. А днями приїхала харківська група «Тиск». Яких пісень грали і як у Дніпрі приймали гостей?
Учасник електронного гурту «ТИСК» Антон Назарко розповідає: у березні в студію, де грають музиканти, влучила російська ракета. Попри війну, хлопці залишилися в Україні і розпочали активну концерту діяльність.
Антон Назарко, соліст гурту «ТИСК»: «Не можна сказати, що ми харківський гурт чи львівський. Ми сам будуємо міст між західною і східною Україною. На початку березня в нас влучила ракета, і тому ми трансформували свою діяльність, як громадська організація «Some People». Вона перейшла з культурного фронту більш у волонтерство».
І не просто грають музику, а й збирають гроші для захисників України.
Микита Деменков, учасник гурту «ТИСК»: «Якщо гроші збираються, треба робити. Сьогодні Дніпро, завтра ще Київ. Намагаємося допомогти зібрати кошти нашим пацанам на фронті і нашому волонтерському штабу в Харкові».
Більшість дніпрян музику гурту «Тиск» чують вперше. Але електронні композиції прийшлися до душі.
Анастасія Стасенко, відвідувачка заходу: «Завжди нові виконавці для мене. Взагалі обіцяють дуже щось цікаве, харківський гурт «ТИСК». В описі дуже багато жанрів музики, в яких вони грають. І як це все поєднується, як це буде звучати — дуже цікаво».
Артем Шишкін, відвідувач заходу: «Я сюди ходжу регулярно. Це засіб дізнатися щось нове у музиці.
Зараз грає класичний dance hip-hop style. Дивимося, що буде далі».
Двічі на місяць, по п’ятницях, у Центрі сучасної культури виступатимуть музиканти з різних міст України.
Євген Гончаров, голова музичного напряму Центру сучасної культури: «Усі імена будуть відомими у андеграундній ніші музики. Вони будуть потужними. І я закликаю вас приходити, слухати та розвивати свій музичний смак, та насолоджуватися музикою, та допомагати, донатити».
Окрім цього, у дніпровському Центрі сучасної культури працюють розмовний клуб, підкасти і демонструють кіно.
Андрій Палаш, директор Центру сучасної культури: «Це і дискусійна програма, кінопокази, які ми робимо разом з Довженко-Центром. Також у нас є воркшопи для підлітків та дорослих, є окрема дитяча програма майстер-класів. І окрім цього, у нас ще є формат ком’юніті кухня. Це коли збираються люди і разом щось готують, обговорюють якусь окрему тему, якій присвячений захід».
Вхід на заходи центру «free donation» за попередньою реєстрацією. Програма центру — у соцмережах. Контактний телефон: +(38) 099-275-61-24