Життя у Дніпрі: повсякденність та зміни
Ремонт дитячого майданчика, перевірка укриття та екскурсія для учасників Університету третього віку парком Шевченка. Черговий по місту Артем Нідєлько, директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міськради, перевірив виконання низки доручень міського голови Дніпра Бориса Філатова щодо життєдіяльності міста. Серед них: проведення ремонтів дитячих та спортивних майданчиків у Дніпрі, облаштування укриттів на випадок повітряної тривоги та врахування побажань учасників Університету третього віку з розширення програми навчальних, спортивних та розважальних заходів.
Перша локація чергування — дитячий майданчик за адресою Івана Мазепи, 2.
Юлія мешкає у цьому дворі разом зі своєю донькою. Пам’ятає його ще до змін.
«Ну, раніше тут був побитий асфальт, загалом, ніякого покриття не було, все стареньке, загалом, занедбане було. На цьому майданчику завжди гуляє багато дітей, тепер їх ще побільшає, тому що у нас буде новий майданчик, уже є», — говорить Юлія Смірнова, місцева мешканка.
Тут уже підготували основу для укладання гумового покриття та оновлюють обладнання.
«На разі ми готуємо основу під гумове покриття, потім ще ми будемо, ми замінили вже на ігровому комплексі металеві елементи, ми їх ремонтували в заводських умовах, також ми в заводських умовах ремонтуємо карусель і балансир», — пояснює Ірина Костенко, представниця підрядної організації.
Цього року планують відремонтувати понад 70 майданчиків. Список коригується залежно від звернень громадян та стану аварійності.
«Постійно надходять заявки на нові ремонти, ми виїжджаємо, досліджуємо ці заявки, актуємо, ставимо в чергу, можливе дофінансування цього року, тому зможемо продовжувати цей список із 70 майданчиків на трішечки більше», — зазначає Артем Нідєлько.
Наступною локацією стало укриття в будівлі мистецько-художнього коледжу культури.
В укритті є 2 санвузли запаси води як питної так і технічної, аптечка, стільці та вогнегасники.
«З початку повномасштабного вторгнення, коли стало надзвичайно важливим питання захисту наших співробітників та учасників навчального процесу, то ми швидко зробили все для того, щоб певне сховище, яке могло б захистити наш колектив від якихось моментів нападу, удару. Було запрошено представників ДСНС, які обстежили наше приміщення. Зроблено певний висновок, складений акт», — розповідає Микола Беркатюк, відповідальний за цивільний захист у мистецько-художньому коледжі культури.
Черговий по місту Артем Нідєлько вказав на певні недоліки роботи укриття, які потребують змін.
«Це приміщення не працює цілодобово. Ми коли перевіряємо той список, що є наявний по укриттях, то ми бачимо, що трапляються такі проблеми. В цьому випадку вона в тому, що у коледжі немає чергового, немає штатних одиниць, які б відкривали приміщення у випадку повітряної тривоги це приміщення, у них там знаходиться багато матеріальних цінностей», — зазначає черговий.
Відповідно до розпорядження міського голови Бориса Філатова, у Дніпрі всі укриття мають працювати цілодобово.
На останок черговий відвідав екскурсію для учасників проєкту «Університет третього віку».
Учасникам розказали про історію створення та розбудови міста, а також про визначних особистостей того часу.
«Зараз у нас перша екскурсія на свіжому повітрі, яка відбувається цього сезону, — екскурсія по парку Шевченка, такому знаковому місці для Дніпра. Вже відбулося 2 екскурсії в єврейський центр «Менора», і далі ми відпрацьовуємо із нашим туристичним центром подальші екскурсії, які будуть відбуватися цього сезону для слухачів УТВ», — розповів Артем Нідєлько.
Пані Марина вже була на екскурсіях від Університету третього віку. Каже, що слідкує за афішами та одразу записується, якщо є можливість.
«Я дуже цікавлюся історією міста, живу тут, біля парку Шевченка, і дуже хотіла дізнатися його історію і цікаві речі, які тут є. Мені було дуже цікаво дізнатися про підземні ходи, які тут є, про потьомкінський палац я і так знаю, які рослини тут ростуть, що тут було цікавого до революції», — ділиться Марина Єременко, учасниця УТВ.
Загалом екскурсію відвідали понад 30 учасників УТВ. Найближчим часом для слухачів університету підготували й інші екскурсійні маршрути.
«Наступний захід у нас очікується 9 червня. Записатися на нього можна за телефоном: 067-60-26-090 — або безпосередньо зателефонувати, або в мессенджер написати до туристичного центру», — повідомляє Ольга Стасенко, начальниця Туристичного інформаційного центру м. Дніпро.
УТВ нараховує понад 14 тисяч слухачів. Більш ніж тисяча з них — ВПО. З початку 2023 року до університету долучилося приблизно 700 нових учасників.
Читайте також: Трьох мешканців Дніпропетровщини підозрюють у колабораціонізмі