Житломасив Сокіл у воєнний час: укриття, гуманітарний штаб та згуртованість
Жителі житлового масиву Сокіл відомі на весь Дніпро своєю активністю. Зокрема, успішним оновленням району завдяки Бюджету участі. Однак, нині гуртуються вже навколо безпеки, а не нових алей, майданчиків чи лавок. Чим живуть Дніпро та його масиви у воєнний час?
Найактивніший район продовжує гуртуватись. Раніше жителі Соколу об’єднувалися для покращення інфраструктури житломасиву. Тепер – прийшли зміни.
Владислав Соловйов, начальник відділу організаційної роботи з громадськими проектами Дніпровської міськради: «Зараз над новими ідеями не думають у Бюджеті участі. Але люди згуртувалися та реалізовують ідеї з посилення безпеки на житловому масиві. Саме та активна громада, яка до цього подавала проєкти, зараз реалізовують проекти для мешканців району».
Під час війни Бюджет участі призупинив свою роботу. Втім, об’єднаність, яку роками формували на Соколі, дала поштовх з першого дня війни почати облаштовувати укриття для людей.
Юлія Черечеча, активістка, авторка проектів Бюджету участі: «Мы очень быстро организовались. Очень быстро люди с большим доверием пошли и объеденились для того, что бы мы могли и в военное время быть вместе, быть сильными и готовы пройти сквозь любые испытания».
Район нараховує вісім підвалів, облаштованих під укриття. В них десятки спальних місць, дитячі куточки та який-неякий затишок. Місцеві зібрали достатньо запасів їжі, води та медикаментів. Сірі стіни перетворилися на аркуші для дитячих малюнків.
Юлія Черечеча, активістка, авторка проектів Бюджету участі: «Есть много серых стен и цветных мелков для того, чтобы дети могли покреативить, написать «Крым наш» или «Все буде Україна». Это очень вдохновляет, и дети, они тоже являются нашей поддержкой».
Дніпряни не зупинилися на укриттях для себе. Активісти створили гуманітарний штаб, який співпрацює з міськими організаціями та збирає допомогу для людей, які її потребують.