«Збройний конфлікт: як підготуватися та убезпечити себе». У Дніпрі для співробітників міської бібліотеки пройшов тренінг з мінної безпеки
У Дніпрі Міжнародна організація «Handicap International Federation» провела тренінг з мінної безпеки для працівників дніпровської міської публічної бібліотеки «Збройний конфлікт: як підготуватися та убезпечити себе». Під час заходу розповіли, як діяти в надзвичайних ситуаціях у контексті воєнного стану та нагадали про небезпеку вибухонебезпечних предметів.
«Тренінг відвідали 25 людей. Це досить актуальна тема, адже Україна через повномасштабне вторгнення рф є однією з найбільш забруднених країн за кількістю вибухонебезпечних предметів. Тож, гадаю, не зайве нагадати про правила поводження з вибухонебезпечними предметами», — каже Руслана Казменко, провідна бібліотекарка КЗК «ДМПБ», яка була присутня на тренінгу.
На нього завітав і заступник директора департаменту – начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Євген Хорошилов. Сьогодні, 17 жовтня, він черговий по місту.
«Ми приділяємо значну увагу навчанню та інструктажу наших співробітників, як діяти у контексті воєнного стану та надзвичайних ситуацій. Подібні заходи проводять постійно. Плануємо продовжувати їх», — розповів Євген Хорошилов.
Наступна точка перевірки – міська музична школа № 3. Це один із закладів, де реалізується загальноміський проєкт «InMusic», який передбачає проведення уроків музики для учнів загальноосвітніх закладів на базі мистецьких шкіл Дніпра.
«Проєкт започатковано у співпраці закладів загальної освіти та Методичної платформи мистецьких шкіл Дніпра. Головна ідея проєкту — надати можливість учителям музики проводити уроки у мистецьких школах, що дозволяє дітям зануритись у світ музики в комфортних умовах та наближених до професійних середовищах», — розповіла Вероніка Васильєва, директорка дитячої музичної школи № 3.
«У Дніпрі працюють 20 мистецьких шкіл, що підпорядковуються департаменту гуманітарної політики. Проєкт має на меті зацікавити дітей музикою, а також допомогти їм визначитись, чи хочуть вони у майбутньому займатись музикою професійно. Уже понад 100 таких уроків відвідали більше ніж 2,5 тисячі учнів, що підтверджує інтерес до музики серед школярів», — підкреслив Євген Хорошилов.
Остання точка інспекційного об’їзду — укриття на базі гімназії № 12 «Інтелект» Дніпровської міськради. Черговий оцінив обладнання, стан укриття та організацію навчального процесу під час сигналів повітряної тривоги.
«Сховище розраховано на 350 осіб. У ньому є все необидне, щоб перечекати повітряну тривогу. Тут є запаси води (як питної так і технічної), аптечка, шанцевий інструмент, вогнегасники. Місця для сидіння, санвузли, працює Wi-Fi», — підсумував Євген Хорошилов.