Захист України – це жіноча справа: вся правда про резонансний білборд!
«Жінкам треба готуватись до мобілізації! Пакуємо валізи і терміново їдемо за кордон!» Подібні коментарі заполонили мережу після того, як в містах України з’явились рекламні щити зі слоганом «Захист України – це жіноча справа». У Сухопутних військах пояснили, що білборди є частиною рекламної кампанії, що спрямована на жінок, які хочуть ДОБРОВІЛЬНО долучитись до ЗСУ. Нам вдалось поспілкуватися з військовою на позивний Руна, чиє фото розмістили на рекламних щитах, і дізнатися, що вона думає про суспільний резонанс.
Військова на позивний «Руна», чиє фото використали на білбордах, розповіла, що сама дізналася про розміщення вже після їх появи. За її словами, вона погоджувалась лише на публікацію фото, не знаючи, що йдеться про зовнішню рекламу.
«Руна» пояснює, що її рішення піти до війська було добровільним. Вона не хотіла залишатися в цивільному житті, розуміючи, що триває війна, і прагнула бути корисною.
За її словами, мета кампанії — показати, що жінки вже служать як на бойових, так і на тилових посадах, і можуть свідомо обирати цей шлях.
Військова наголошує: жодного примусу немає. «Це не мобілізація. Ніхто нікого не буде силоміць відправляти», — каже вона, додаючи, що білборди мають радше мотиваційний характер для тих, хто вже замислювався про службу.
Водночас «Руна» зазначає, що бачить як негативні, так і позитивні реакції суспільства. За її словами, багато людей, зокрема військових і цивільних жінок, підтримують таку ініціативу.
Вона також підкреслює, що служба у війську — це особистий вибір, і примус не дає результату, адже немотивована людина не зможе ефективно виконувати завдання.
За словами військової, нині у суспільстві є різні ролі — військові, волонтери, ті, хто допомагає донатами, і ті, хто виїхав за кордон. Водночас вона вважає, що кожен має визначатися самостійно, як саме долучатися до захисту країни.
Таким чином, кампанія із білбордами має на меті не мобілізацію, а інформування та залучення жінок, які готові добровільно приєднатися до Сил оборони України.
Читайте також: ЗСУ уразили ешелони з пальним і знищили російський БпЛА «Иноходец», — Генштаб









