Захисника України судять за передачу майна на потреби ЗСУ
Полковника і військову частину судять за передачу майна на потреби ЗСУ. Невикористовувану нерухомість у центрі Дніпра передали державі за наказом головнокомандувача Збройних сил Україні, однак бізнесменів це не влаштовує. Чи може суд скасовувати рішення оборонців та які аргументи наводять сторони парадоксального конфлікту?
Військову частину та полковника ЗСУ судитимуть за передачу майна на потреби держави. Мова йде про нерухомість поблизу набережної і наказ щодо неї, який вийшов 13 березня. Дві компанії, які володіли майном, вважають таку передачу незаконною. Адвокати відстоюють іншу позицію.
Дар’я Кияненко, захисниця військової частини А7384: «Було вилучено майно у певного бізнесу – ТОВ «Естейт сіті» та ТОВ «Квартал Груп». Майно, яке фактично не використовувалось, до речі, вилучено відплатно, самі позивачі повністю погоджуються з оцінкою, яка була проведена на виконання вимог закону України. До речі, якщо ми подивимось уважно матеріали справи, мені, як представнику військової частини, незрозуміло, а з яких таких підстав суд має право або обов’язок скасувати наказ, який наразі оскаржується в Дніпровському окружному адміністративному суді».
Отримати вони мають більш як півтора та 6 мільйонів гривень за те…
Представниця позивача не коментувала на камеру позицію приватних компаній, однак згодилася на запис у майбутньому. Поки, зі слів учасників процесу, дізнаємося: одним з аргументів позивачів є відсутність дозволу від Дніпровської міськради на передачу майна. Тому юристи мерії на слуханні представляють третю сторону, і стверджують: дозволи надали, і все — в межах законодавства, адже нормативно-правовими актами передбачено, що в умовах війни є можливість вилучати майно на потреби армії.
Наталія Семчук, головний спеціаліст відділу захисту інтересів територіальної громади міста у судах Дніпровської міськради: «Такі дії і були вчинені стосовно об’єкту, який належить позивачу. Міська рада погодила акт приймання-передачі, тобто ми вважаємо, що міськрадою не було порушено ані норм закону, ані нічого взагалі».
Пройшло третє підготовче засідання, протягом якого сторони вирішували процесуальні деталі, пов’язані скоріше з паперообміном, ніж суттю спору. Однак, саму по собі справу проти захисників України, на час повномасштабного вторгнення, її учасники вважають парадоксальною.
Дар’я Кияненко, захисниця військової частини А7384: «Самі позивачі це розуміють, але ж для зберігання своїх власних, можливо, корисних інтересів, вони зараз звертаються до суду і фактично втягують військову частину в такий безглуздий процес. Хоча військова частина, і особисто полковник Водолазький, зараз перебувають на передовій для захисту в тому числі і представників ТОВ «Квартал Груп» і «Естейт сіті» від окупації з боку рф».
Паралельно з тим проти полковника Водолазького — тієї самої військової частини — завели кримінальне провадження через начебто перевищення повноважень при передачі вказаного майна. Тож чому за нерухомість у серці Дніпра точаться баталії, якщо вона може послугувати Вітчизні? При тому, що на це існує наказ головнокомандувача ЗСУ?
Можливо, відповідь ховається за іменами власників майна і їх фірмовим почерком. А товариства з обмеженою відповідальністю «Естейт сіті» та «Квартал Груп» афільовані до спайки Яценко-Дубілета, колишніх керманичів тоді ще належного Коломойському «ПриватБанку». Це їх слідчі НАБУ викрили на виведенні 136 мільйонів гривень на підставну компанію. У 2021-му році Дмитро Дубілет, Олег Гороховський, Олександр Дубілет, Людмила Шмальченко, Володимир Яценко та інші колишні топ-менеджери започаткували компанію «Фінтех Бенд», до її орбіти і входять позовники проти військових у Дніпрі.
Відомо також, що Яценко переписав після свого затримання родичці свою частку в компанії «Естейт сіті» розміром 488 тисяч гривень.
Виходить, що Ігор Валерійович із поплічниками не лише не квапиться захищати малу Батьківщину, а й не готовий віддавати своє майно у Дніпрі на потреби ЗСУ?
Розгляд справи за позовом компаній, афільованих до Коломойського, проти військової частини та українського полковник Збройних сил продовжиться у грудні.