Загід Краснов понад 5 років судиться з міськрадою Дніпра
З касаційного до господарського. Вже шостий рік Загід Краснов судиться з міськрадою Дніпра. Все через перекриття проїзду пішохідною зоною Січеславської Набережної до ресторану, що належить одіозному політику. Справа пройшла вже не одну інстанцію і наразі передана до господарського суду Дніпропетровської області. З чого все розпочалося та чи зможуть дніпряни гуляти набережною і не боятися, що їх зіб’є автівка?
Руслан Мороз, начальник інспекції з питань благоустрою Дніпровської міськради: «К сожалению, не все понимают как должно быть устроено городское пространство».
Скандал навколо цього пандусу розпочався у 2016-му році. Власники та гості ресторану перетворили пішохідну зону навколо нього на парковку для своїх елітних авто. Мешканці міста неодноразово скаржилися на це до міськради, оскільки набережна – головна окраса міста, та й бути збитим позашляховиком нікому не хотілося.
У міськраді підписали розпорядження про демонтаж заїзду, який зробили власники закладу.
«У зв’язку з неодноразовими наріканнями мешканців міста. Усунути наслідки порушень благоустрою пішохідної зони, привести до первісного стану земельну ділянку».
Та демонтувати саморобний «пандус» виявилося нелегкою задачею для комунальників. Тільки-но стартували роботи, на працівників скоїли напад. Учасники подій стверджують: серед нападників був син Загіда Краснова – Руслан, який із битою у руках погрожував розправою.
Валерій Тетякін, співробітник комунального підприємства (на момент подій): “Со стороны кафе Рио на большой скорости по пешеходной дорожке подъехал чёрный внедорожник с номерами 5555. Резко остановился, распахнулись дверцы, оттуда вышло несколько человек во главе с Красновым. Работники подверглись нападению со стороны группы лиц. Физического насилия, можно сказать, не было, но было очень агрессивное поведение со стороны этой группы, которые в нецензурной, матерной форме агрессивно и напористо потребовали прекратить работы».
Заради безпеки власного здоров’я, комунальники тимчасово припинили роботи. Та все ж розібрати заїзд вдалося. Але власники закладу поразки не прийняли. Напевно, під’їхати впритул до входу ресторану важливіше за здоров’я громадян.
Руслан Мороз, начальник інспекції з питань благоустрою Дніпровської міськради: «После первого демонтажа пандуса владельці ресторана неоднократно пытались восстановить продвижение транспорта, чтоб парковаться на пешеходной зоне возле своего заведения. Поэтому несколько раз производился демонтаж, потом они опять устанавливали. Но сейчас мы видим, что всё-таки наши усилия увенчались успехом и вся пешеходная зона полностью свободна для передвижения горожан пешком».
Для додаткової безпеки дніпрян встановили спеціальні стовпчики, які перешкоджають руху приватного автотранспорту. Загід Краснов так просто не здався. Від імені своєї компанії «Отег» подав позов до Бабушкінського районного суду, де намагався оскаржити постанову міського голови. Там позивача підтримали, але апеляційний адміністративний суд вирішив, що проїзд жодним чином не стосується землі під рестораном і скасував рішення першої інстанції.
Наталія Дика, заступник директора департаменту правового забезпечення: «Напевно, це зроблено самовільно, оскільки дозволів на проїзд пішохідною зоною не надавалось. Зазначена Вами земельна ділянка не перебуває в межах земельної ділянки, яка знаходиться в користуванні на підставі договору оренди у ТОВ «Отег». Вона лише межує з цією земельною ділянкою».
На питання Загіду Краснову, чому він і гості його закладу наражають на небезпеку пішоходів, які гуляють набережною, політик відповів, що це спеціальний заїзд.
Загід Краснов, депутат міськради Дніпра: «Вы видите? Это для транспорта. Видите? А тогда зачем глупый вопрос задавать, зачем я здесь паркуюсь? Это парковка. Вы видите, машина отсюда едет, здесь паркуется, а там выезжает. В этом проекте предусмотрено заезд сюда машин, к этому заведению. Поэтому вот такая здесь дорога, видите? Здесь дорога».
Як додатковий аргумент, пан Загід навіть у судовому позові згадує про фінанси, які він вклав у реконструкцію набережної. Проте проєкт жодних заїздів для його авто не передбачав.
Дмитро Волик, головний архітектор Дніпра: «В рамках разработки проектной документации абсолютно не шла речь о том, чо кто-то получает индульгенции с точки зрения возможности подъезда к своим объектам за счёт участия в реконструкции. Было предусмотрено системное решение по парковке автомобилей – только в карманах вдоль проезжей части. Не предполагалось размещение автомобилей на бульварной части. Были предусмотрены пробивки, но это исключительно пешеходные аллеи, которые связывают парковку, расположенную вдоль проезжей части, с бульварной частью набережной».
З останніх сил рятуючи можливість якомога менше ходити пішки, навідуючись до ресторану, Загід Краснов згадав й про спецтранспорт. На його думку, карети швидкої або пожежна машина не зможуть проїхати до закладу. Але у службах такими питаннями не задаються, оскільки у разі потреби вони мають право пересуватися пішохідними та зеленими зонами.
Наталія Дика, заступник директора департаменту правового забезпечення: «Саме містяни подавали скарги на те, що у пішохідних зонах поблизу даного ресторану паркуються автомобілі і їздять там. Щодо швидких та іншого технічного або спеціалізованого транспорту, скарги не надходили. Крім того, якби це заважало саме цим службам, які використовують такий транспорт, то саме ці служби звернулися би до міськради. Але жодного такого звернення не надходило».
Після рішення апеляційного адміністративного суду Загід Краснов подав скаргу до касаційного. Але там вирішили, що цю справу треба розглядати у господарському суді. Тож боротьба досі триває. А тим часом після встановлення стовпчиків дніпряни нарешті можуть вільно і безпечно гуляти набережною, не боячись потрапити під колеса.