За рішеннями судів майже 30 мільйонів грн має виплатити рф Дніпру за пошкоджене та зруйноване комунальне майно
11 позовів до росії подала Дніпровська міська рада з початку повномасштабної війни. Загалом через пошкоджене чи зруйноване комунальне майно внаслідок ракетних обстрілів місто зазнало збитків більше ніж на 62 млн грн. Про це сьогодні під час звіту розповів директор департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради Артем Павлов.
«Загальна сума наших позовних вимог до російської федерації складає 62 134 993 грн. Це збитки, завдані нерухомому майну, яке знаходиться на балансі міської ради, і воно зазнало якихось руйнувань через обстріли. У нас уже є рішення у 4 судових справах. Всі наші вимоги задоволені, і розмір завданих збитків, які підлягають стягненню з росії, складає майже 30 мільйонів гривень. Крім того, працівники департаменту допомагали в підготовці аналогічних позовів дніпрянам, аби вони теж могли отримати відшкодування збитків. Вже виграно 5 позовів на суму більше 9 млн. грн. Далі всі ці рішення будуть занесені до Міжнародного реєстру збитків, і після завершення війни і міська влада і громадяни отримають кошти чи за рахунок репарацій, чи донорської допомоги від держав, які підтримують Україну», – зазначив директор департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради Артем Павлов.
Не менш важливим напрямком роботи департаменту в 2024 році було і повернення об’єктів нерухомості у комунальну власність. Завдяки виграним у судах справам місту вдалося повернути 15 житлових та 11 нежитлових приміщень, а також 28 земельних ділянок.
«Ми пишаємося тим, що нам вдалося захистити право власності на нежитлові приміщення по вул. Великій Діївській, 40 в яких розташована музична школа. Суд тривав декілька років, але у листопаді 2024 року апеляційна інстанція таки визнала право комунальної власності. Батьки учнів музичної школи неабияк радіють цьому, адже тепер їхні діти зможуть без проблем продовжити своє навчання», – додав Артем Павлов.
Також у листопаді цього року департамент правового забезпечення отримав нові повноваження щодо обліку та ведення об’єктів нерухомого майна, які мають ознаки безхазяйного. Наразі вже підготовлено 10 позовів до суду, аби визнати такі об’єкти нерухомості комунальним майном. Загалом, якщо не буде знайдено власників, то з часом у комунальну власність може перейти близько 400 приміщень.
«Але найголовнішим нашим досягненням за цей рік я вважаю саме допомогу тим, хто постраждав від війни. Міська влада та департамент правового забезпечення активно підтримують представників бізнесу, які вимушено переїхали з окупованих територій до Дніпра. Загалом за державною Програмою релокації до Дніпра перевели свої виробничі потужності 60 підприємств. Всі вони стали на облік та сплачують податки у міський бюджет. З метою запровадження на місцевому рівні різних форм підтримки діючого бізнесу міста Дніпра, створення нових підприємств та відновлення господарської діяльності бізнесів, які здійснили релокацію до нашого міста, у 2024 році ми організовували різні заходи – форуми, вебінари та конкурси бізнес-проєктів у рамках Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва м. Дніпра на 2023-2027 роки», – розповів директор департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради Артем Павлов.
За ініціативи департаменту правового забезпечення ДМР на базі Прозорого офісу, який розташований на просп. Слобожанському, 8, створено перший муніципальний міні-коворкінг та успішно працює Центр підтримки бізнесу Дніпровської міської ради. З початку роботи Центру, а саме з листопада 2023 року, вже понад 250 осіб-підприємців та тих, хто лише бажає започаткувати власну справу, отримали там безкоштовну консультацію.
Читайте також: Графіки відключень на 30 грудня для Дніпропетровщини від ДТЕК