Очільник МВС розповів за яких умов українці зможуть купити зброю
У Верховній Раді готується до другого читання законопроєкт, за яким українці зможуть вільно купувати короткоствольну зброю вже з наступного року. Про це заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський в ефірі національного телемарафону.
«В нас 30 років в державі немає закону про обіг зброї. І це, нарешті, відбудеться. Тобто найближчим часом ми очікуємо прийняття закону про обіг зброї. Тому я підтримую однозначно прийняття такого закону. Питань до врегулювання дуже багато — це і питання щодо спортивної зброї, мисливської зброї. І одне з основних питань, яке турбує громадян, — обіг короткоствольної вогнепальної зброї, пістолетів. Ми проводили опитування в «Дії», де проголосувала найбільша кількість громадян в історії за те, щоб мати доступ до вогнепальної короткоствольної зброї», – сказав Монастирський.
Голова МВС заявив, що правоохоронці співпрацюють з Міністерством охорони здоров’я задля цифровізації довідок від психолога та нарколога в єдиній загальній базі. В ній можна буде перевірити, хто саме та коли видавав ці довідки. Цифровізація дозволить автоматизувати інформаційний обмін довідками і відмовитися від паперових документів.
«Нарізна зброя має зберігатися вдома, використовуватися для захисту помешкання. Або, якщо ми говоримо про короткоствольну вогнепальну зброю, для використання її в стрільбищах, без права носіння. Це попередня позиція, яка обговорюється, але ще відбудеться дискусія у парламенті», – додав Монастирський.
Нагадаємо, що 10 січня поточного року був прийнятий наказ МВС № 2, який затверджує положення про Єдиний реєстр зброї. Вже в середині лютого реєстр представили широкому загалу.
«Запровадження цього реєстру дає змогу автоматизувати життєвий цикл зброї, щоб усі події, пов’язані з будь-якою одиницею, були чітко зафіксовані. Це дасть можливість розуміти, де перебуває конкретна одиниця зброї, що з нею відбувається і хто за це відповідає», — розповів заступник міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко.
За його словами, тема обігу зброї доволі чутлива для суспільства, особливо зважаючи на стан війни. Українці різко змінили погляди на питання обігу і володіння зброєю, але МВС має проводити зважену політику і враховувати всі ризики.
«Ми маємо створити таку систему, що унеможливить будь-які зловживання, а в разі вчинення протиправних дій зі зброєю — миттєве притягнення володільця до відповідальності. Це основне питання, яке наразі має бути вирішене», — зазначив Ігор Бондаренко.
Напередодні повномасштабного наступу росії, 23 лютого, парламент ухвалив у першому читанні законопроект про право на цивільну вогнепальну зброю.