«З моєю дитиною працюють психологи лише півтора місяця, але результат уже помітний», – дніпрянка про роботу Служби раннього втручання
Ярослава разом із маленькою донькою відвідують центр «Довіра» вже півтора місяця.
«Після того, як моя дитина перехворіла на ковід, вона перестала реагувати на власне ім’я. Я почала хвилюватися, і знайомі порадили звернутися сюди. Ми переважно працюємо з психологами. Нам дуже подобається, адже фахівці пояснюють, як самостійно займатися з дитиною. Тут вона виконує певні вправи, і ми продовжуємо вдома. Уже помітний результат», – розповіла матуся.
У Дніпрі продовжує працювати Служба раннього втручання Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Довіра». Роботу установи перевірила начальниця управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Ганна Довготько. Вона 28 березня чергує містом.
У відділенні «Служба раннього втручання» надають психолого-педагогічну та медико-соціальну допомогу сім’ям із дітьми до 4 років, які мають затримку психічного, фізичного чи мовленнєвого розвитку, інвалідність або особливі освітні потреби.
«З дітьми працюють логопед, дефектолог, невролог, психолог та фахівець із фізичної реабілітації. Програма раннього втручання містить психологічне консультування батьків, оцінювання рівня розвитку дитини, навчання життєвих навичок у природному середовищі, фізичну реабілітацію та соціальний супровід до дитячого садка», – зазначила завідувачка відділення раннього втручання Маргарита Бєляєва.
Послуги служби — безкоштовні. У 2024 році їх отримали 67 сімей. З початку 2025-го — уже 34 родини.
«У приміщенні відділення «Служба раннього втручання» зроблений сучасний ремонт для комфорту відвідувачів та працівників. В усіх кімнатах встановлені бактерицидні рециркулятори. Санвузол оснащений відповідно до потреб дітей, зокрема з інвалідністю. Відділення забезпечено різноманітними інноваційними пристроями для допомоги малечі, якій необхідне раннє втручання. Такі технології розвивають предметне та символічне мислення, координацію, містять елементи сенсорно-тактильної терапії. Серед них: інтерактивна пісочниця, яка дає можливість виконувати вправи з власним уявним світом; інтерактивний LCD-екран для дидактичних ігор і вправ, які спрямовані на розвиток основних пізнавальних процесів та моторного праксису; логопедичне дзеркало з функцією відео- та аудіозапису розвиває артикуляцію, вимову звуків, закріплює навички звукового аналізу, збагачує лексичні теми дитини», — каже Ганна Довготько.
Для підвищення рівня розвитку дитини та її комфорту послугу надають у наближеному для дитини середовищі. 50 % зустрічей з родинами проходять під час домашніх візитів, прогулянок на майданчику, походу до магазину тощо.
Другою локацією перевірки став пункт незламності на базі відділу Дніпровського міського територіального центру в Шевченківському районі Дніпра.
«Цей пункт незламності розрахований на 20 осіб. Тут є генератор, подовжувачі та зарядні станції, аптечка, запаси води, мікрохвильовка, електрочайник, дитячий куточок. Відвідувачі мають змогу випити гарячі напої, поки очікують зарядження своїх гаджетів, за потреби підігріти власну їжу», — зазначила заступниця директора, начальниця відділу Дніпровського міського територіального центру соціального обслуговування в Шевченківському районі Вікторія Ажаєва.
Чергова по місту наголосила: «На сьогодні всі пункти забезпечені необхідними матеріально-технічними засобами. Зокрема, дизельними генераторами, павербанками, зарядними станціями, електричними чайниками, термосами, аптечками, питною та технічною водою. Є чай, кава та цукор».
Довідка:
На базі закладів соціального захисту працюють пункти незламності за такими адресами:
- Відділення щодо надання послуг бездомним особам та особам з низьким рівнем доходів, вул. Лоцманська, 22-А;
- Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Довіра», вул. Тополина, 33;
- Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Обійми», вул. Яскрава, 41;
- Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Барвінок», вул. Янтарна, 45;
- Дніпровський міський терцентр у Шевченківському районі, вул. Панікахи, 95;
- Дніпровський міський терцентр в Індустріальному районі, вул. Осіння, 11-Б.
Читайте також: Руханки для здоров’я та гарного самопочуття. Як у Дніпрі дбають про дошкільнят





