Вживані шини: як утилізувати небезпечні відходи у Дніпрі
Лебеді, клумби, санки – на що тільки не перетворюють використані автошини українці. Однак, саме вони несуть небезпеку світовій екології. Повністю відмовитися від них поки неможливо, проте оптимальне рішення – утилізація та переробка зношених шин, а ніяк не перетворення їх на декор або предмет домашнього вжитку. Яке вирішення цієї проблеми знайшла дніпровська влада?
Екологи роками повторюють про небезпеку автомобільних шин. Проте українці досі використовують їх як елемент декору – у кращому випадку. Шини нагріваються на сонці, з часом гумовий пил стирається – через ці фактори потужна кількість отруйних речовин потрапляє у ґрунт. Що робити із відкатаною гумою? Найкраще – здавати у спеціальні пункти прийому.
Ірина Козлова, заступниця директора департаменту екологічної політики Дніпровської міськради: “Ми не один раз вже нагадували мешканцям нашого міста, що це є небезпечний і токсичний матеріал. Куди позбутися цих шин, що з ними робити далі – не мали чіткої відповіді, бо ні законодавство не було наше до цього готове, ні підприємства, які їх виробляють, ні самі утилізатори, бо не мали ніякої основи та не мали обладнання”.
Багато українських підприємств впроваджують європейські принципи безпечної утилізації шин. У Дніпрі таких декілька. “Екологія-Д” забезпечує підприємства матеріалом та щоденно підтримує чистоту в місті. Підтвердження тому – нагороди, які отримала компанія.
“Разрешите вас наградить за ваш труд, который многие может быть даже не замечают. Но он повседневный, каждодневный и очень необходимый для города и его жителей. Спасибо вам большое”.
Віталій Коваленко, директор підприємства «Екологія-Д»: “Можете обратить внимание на эти кучи – этот весь объём мы привезли за это время. Плюс – еще привезли на вторую площадку, там примерно такой же объём”.
Якщо ви не знали як безпечно позбутися шин, вам стане у нагоді телефон гарячої лінії міськради. Там нададуть всі інструкції, як вберегти екологію і здати автогуму.
Єдина гаряча лінія для звернень громадян:
056 732 12 12
095 732 12 12
096 732 12 12
073 732 12 12
Віталій Коваленко, директор підприємства «Екологія-Д»: “Можете перезвонить на телефон горячей линии городского совета и через них передать заявку, указать адрес, объём, примерный хотя-бы. Желательно – не меньше машины”.
Після потрапляння зношених шин на підприємство для утилізації, на них чекає довгий процес переробки шляхом дроблення.
Віталій Лущаєнко, заступник директора з розвитку підприємства «Tire Recycling UA»: “Наше предприятие собирает б/у шины. Привозим на завод, сортируем, перерабатываем в чипсу. Чипса перерабатывается в резиновую кружку, металокорт и текстиль. По сути является безотходным, экологически чистым, потому как нет выбросов у нас никаких”.
До підприємства надходять не тільки легкові шини, а вантажні та великогабаритні. У результаті після довгої переробки матеріал перетворюється на гумову крихту.
Віталій Лущаєнко, заступник директора з розвитку підприємства «Tire Recycling UA»: “Резиновая крошка идет на любые резинотехнические изделия — это маты, детские площадки, порошок резиновый идет, даже в закладку асфальта, также всевозможные клеи, смеси”.
Спільними зусиллями містян та влади Дніпро з кожним днем стає екологічнішим. У міськраді наполягають: не варто ігнорувати проблему використання уживаних автомобільних шин. Адже вона з часом тягне за собою масу непоправних наслідків.