Вже 34 людини померли від чадного газу: дніпрянам нагадали як вберегтися
У листопаді 368 людей отруїлися чадним газом, з них 20 померли, а лише за перший тиждень грудня 97 отруїлися, 14 померли. Про це під час брифінгу повідомив пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.
Чадний газ можуть виділяти дров’яні, газові, вугільні печі та каміни. А ще двигуни внутрішнього згорання. Наприклад, бензинові або дизельні генератори.
«За статистикою МОЗ, за листопад 368 людей в Україні отруїлися чадним газом, з них 92 дитини, 20 – померли. Генератори мають використовуватися виключно на відкритому повітрі, і подалі від віконних та дверних пройм. Якщо є глуха стіна, допускається 1 метр. Якщо немає — 6 метрів. Купувати треба сертифіковану продукцію в ліцензованих точках продажу. Підключати не самостійно, а нехай це робить фахівець. Заправляти генератор не під час роботи. І майте при собі вогнегасник», — порадив Олександр Хорунжий.
Пресофіцер зазначив, що частина випадків отруєння чадним газом — від пічного опалення. він нагадав, що треба перевірити, щоб не було тріщин на печі, прочистити ентиляційні канали, димоходи. Якщо ви використовуєте вдома піч, котел або інші теплогенеруючі пристрої, пов’язані з горінням, встановіть датчик газу.
Чим саме чадний газ небезпечний для людини та як вберегтися від отруєння, під час брифінгу у Дніпропетровській ОВА порадив завідувача Центру по лікуванню гострих отруєнь Олександр Михайленко.
За його словами, чадний газ впливає на кровоносну систему організму. Кров втрачає здатність переносити кисень. Організм швидко починає відчувати його нестачу.
Ступінь отруєння залежить від концентрації чадного газу. А ще часу, протягом якого людина його вдихала.
«З початку опалювального сезону до нашого відділення з отруєнням чадним газом потрапило понад 40 пацієнтів. Серед симптомів – головний біль, слабкість, відчуття втоми, нудота, прискорене дихання, запаморочення, сплутана свідомість», – зазначив Олександр Михайленко.
Він додав, що найнебезпечніша – гіпоксія. Це сильний дефіцит кисню, який може призвести до незворотних пошкоджень мозку, серця або легень.
Аби надати першу допомогу, постраждалого потрібно винести на вулицю та викликати швидку. Під голову можна покласти подушку або згорнуту ковдру. А ще розстібнути тугий одяг.
«Небезпечні сполуки, які утворюються в організмі людини при отруєнні чадним газом, нестійкі. На свіжому повітрі вони швидко розпадаються», – пояснив Олександр Михайленко.
Читайте також: Енергетики за тиждень повернули світло у 36 населених пунктів Дніпропетровщини