Вступна кампанія в Дніпрі: як потрапити на бюджет
Вступна кампанія у розпалі. Вибір майбутньої професії та університету – важливе питання, яке стоїть перед тисячами випускників Дніпра. На що зважають абітурієнти при виборі та скільки коштуватиме навчання цього року?
Виші Дніпра зустрічають абітурієнтів. Понад 10 000 заяв цьогоріч подали до Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара на бакалавра. Першою хвилею приймали бюджетників.
Сергій Оковитий, ректор Дніпровського національного університету ім О.Гончара: «Якщо узагальнити так звані квоту 1 та квоту 2 – це різні пільгові категорії. По одній з них — це сироти; діти, позбавленні батьківського піклування. А по іншій квоті — це діти учасників бойових дій; діти загиблих. Тому такі квоти у нас існують, встановлені на рівні держави. Тому що у нас держава соціально орієнтована, звичайно, надає можливість вступникам, які мають такі проблеми, навчатися на бюджетних місцях. Наприклад, за квотою 1 у нас вже готується до зарахування 28 вступників, а за квотою 2 – 65 осіб».
У закладі пояснюють: перелік пільг широкий. Обрати, під яку підпадає вступник – допоможуть у приймальній комісії та розкажуть, які необхідні документи. Надалі є можливість потрапити на незайняте бюджетне місце.
Охочих вступити до Університету митної справи та фінансів понад 5 тисяч. Заклад вже зарахував бюджетників. Далі прийматимуть заяви на контракт. Але можливість отримати безоплатне навчання ще буде.
Вікторія Тараненко, відповідальний секретар приймальної комісії Університету митної справи і фінансів: «Щодо інших пільгових категорій, існує ще процедура переведення на незайняті місця державного замовлення. Ця процедура розпочнеться тільки з 9 серпня, і тоді вже буде виконуватися в кілька етапів».
Вартість навчання формується, враховуючи заробітну плату, накладні витрати та комунальні послуги, пояснюють у закладах. Абітурієнти, з якими ми спілкувалися, розповідають: на вартість навчання зважали в останню чергу.
«Я з дитинства хочу мати свою справу у сфері ресторанного бізнесу. Я знайшов цей університет за порадою знайомих».
«Я обрала спеціальність 227 — терапія і реабілітація. Мій класний керівник рекомендував мені, коли я ще вчилась у школі. Мені це зацікавило, і подумала, чому б ні».
«Я обрав два факультети: один факультет — інноваційних технологій на бюджет, а другий — міжнародні економічні відносини».
В обох закладах за популярністю виділяють такі спеціальності: економіка, менеджмент, право та IT.
До прикладу, в ДНУ перші три коштуватимуть по 22 тисячі гривень. Навчання на спеціальності «комп’ютерні науки» – 18 тисяч гривень. Вартість в УМСФ на ті ж спеціальності наступна: економіка – 23 000 гривень, менеджмент 24 000, за ІТ – 23 500 гривень.
У приймальній комісії радять обирати майбутню професію не за популярністю, а за покликом душі. До того ж у вишах Дніпра відкривають нові спеціальності, відповідні до вимог часу.
Читайте також: Нові топоніми: у Дніпрі триває дерусифікація