«Вона придатна лише для технічного користування», — доцент кафедри екології після дослідження води з колонки
У Дніпрі, аби містяни завжди були з доступом до води у разі екстрених ситуацій, облаштували 97 колонок на правому та лівому берегах, а також 86 бочок на правобережжі Дніпра. Щоб перевірити показники — взяли проби води з колонок.
«Набрали у двох точках міста з колонок. Перша – на бульварі Рубіновий, 8. Друга – по вул. Ю. Кондратюка, 26. Аналіз проводили у незалежній лабораторії кафедри екології та захисту навколишнього середовища НТУ «Дніпровська політехніка», – каже представник КП «Дніпроводоканал» Ян Майдан.
«Перевірили на органоліптичні властивості (метод визначення показників якості продукції на основі аналізу сприйняття органів чуття: зору, нюху, слуху, дотику, смаку, – ред), фізико-хімічні властивості та подивились реакцію», – пояснив Юрій Бучавий, доцент кафедри екології НТУ «Дніпровська політехніка».
«Можна зробити висновок, що вона придатна лише для технічного користування», – підсумував доцент кафедри екології НТУ «Дніпровська політехніка» Юрій Бучавий.
Отже, спеціалісти рекомендують утриматися від споживання даної води навіть після кип’ятіння для пиття та приготування їжі. А використовувати її для санітарно-технічних потреб та у садово-парковому господарстві.
Читайте також: Дніпрянин Олександр Онуфрієв здобув срібло на Чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/02/o_1hmnd224t2qbpdh6nfe0eqe61o-900x675.jpg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/02/o_1hmnd224tbcj1fv1i1m1ih81bve1r-900x675.jpg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/02/o_1hmnd224t1f01uve1m4acv45vr1q-900x675.jpg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2024/02/o_1hmnd224t122rlpt150g7qm1u7o1s-900x675.jpg)