Внесок Геннадія Корбана в обороноздатність Дніпра
Від початку повномасштабного вторгнення Дніпро показав найбільшу обороноздатність та став гуманітарним хабом для інших регіонів України. Для цього протягом п’яти місяців плідно працюють волонтери міста, благодійні організації та місцева влада. Зокрема, у Дніпрі створили Центр територіальної оборони, який очолив Геннадій Корбан. Нині його керівника позбавили громадянства і не впускають в Україну. Якими будуть наслідки?
Через 4 години після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, волонтери Дніпра заснували координаційний штаб. У перші дні війни сюди приїхали тисячі, привозячи необхідне для забезпечення гуманітарною допомогою підрозділів та евакуйованих людей. Досягти поставлених цілей вдалося завдяки загальній згуртованості.
Юлія Дмитрова, голова координаційного штабу Дніпра та директорка благодійного фонду «ТАПС»: «Ми з перших днів, як зробили Координаційний штаб волонтерів Дніпра, ми зрозуміли, що нам потрібна співпраця з міською владою, ВЦА та штабом територіальної оборони міста для того, щоб ми ефективніше розуміли потреби військових, потреби переселенців. Як ефективніше залучати спонсорську допомогу для того, щоб ми могли відпрацьовувати заявки якісніше і швидко».
Тоді, і до сьогодні, активну допомогу волонтерам міського штабу надавав Геннадій Корбан.
«По-перше, це його контакти з бізнес-структурами, з людьми, які охоче допомогли, але не знали як — грошима або якоюсь іншою допомогою. Він дуже цим допоміг — як з розвитком фонду «ТАПС», завдяки якому і функціонує штаб волонтерів Дніпра, і ми змогли закуповувати те, що потрібно військовим, допомагати переселенцям, допомагати тваринам. Тобто всі напрямки, які є в Координаційному штабі волонтерів Дніпра, завдяки саме і його внеску працюють на сьогоднішній день».
Громадська організація «Океан Добра» взяла на себе допомогу евакуйованим людям з інвалідністю. Їм надають прихисток та забезпечують усім необхідним. Одним з перших питань стало — пошук приміщення.
Ольга Волкова, керівниця центру соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра»: «Ми звернулися до Геннадія Олеговича Корбана, як керівника територіальної оборони. Розповіли про свій проєкт. Він розпорядився, нам показали два помешкання. Ось це було доступніше, тому що нульовий поверх, великий медичний ліфт, у кімнатах є туалети та широкі великі загальні туалети. Те, що необхідно людині, яка пересувається за допомогою крісла колісного або милиць».
Допомога на передову з Дніпра надходить також завдяки Фонду оборони країни.
Наталія Костюченко, голова правління благодійної організації «Благодійний Фонд оборони країни»: «Те, що ми закуповуємо, це є дуже дефіцитний матеріал, і це в Україні взагалі було неможливо закупити через дефіцит та велику потребу. Тому Геннадій Олегович здійснював перемови, вишукував представників з Європи для того, щоб закупити та організувати доставку до України всього, що ми закуповували. А це, враховуючи такий стан воєнний на нашій території, є дуже складною складовою щодо вирішення питань доставки».
Від 24 лютого ця організація витратила понад 20 мільйонів гривень на закупівлю необхідного обладнання для військових — безпілотників, швидких та пікапів.
Микола Маніта, пресофіцер окремої бригади Збройних сил України: «Це якісні автомобілі, які підвищать боєготовність нашого підрозділу, які відразу же після передачі будуть направлені в підрозділи для виконання бойових завдань. Допомагають в першу чергу: це керівники військово- цивільної адміністрації — Валентин Резніченко; це голова сприяння тероборони розвитку Геннадій Корбан та мерія в обличчі Бориса Філатова».
Перш ніж Геннадія Корбана начебто позбавили громадянства, він оголосив масштабний збір на закупівлю 500 вантажівок на передову, аби покращити логістику армії.
Наталія Костюченко, глава правління благодійної організації «Благодійний Фонд оборони країни»: «Для того, щоб знайти цю техніку в Європі, Геннадій Корбан здійснював переговори, вишукував ці склади в Європі для того, щоб закупити цю техніку. Зараз у нас на цій стадії зупинилася ця організація, оскільки зараз присутність Геннадія Олеговича відсутня. А для нас вона вкрай необхідна для виконання цього завдання, яке ми перед собою поставили, тобто закупівлю та перевезення на территорію України цього обладнання».
До сьогодні Геннадія Корбана так і не пустили в країну. ЗМІ пишуть, що Володимир Зеленський на брифінгу з президентом Литви заявив, що не бачить підстав для спекуляцій у питанні припинення громадянства, відповідаючи на запитання про Корбана. Однак, офіційних документів все ще не оприлюднювали.
Юлія Дмитрова, голова координаційного штабу Дніпра та директорка благодійного фонду «ТАПС»: «Дистанційно, звичайно, ми налагодили зв’язок, ми працюємо далі, ми маємо робити те, що робили — боронити в тилу, допомагати нашим військовим. Звичайно, що Геннадій Олегович продовжує це робити дистанційно. Це, звичайно, не дуже зручно, але він намагається зробити все від нього залежне, щоб бути на плаву, щоб бути в курсі всіх подій. І ми допомагаємо йому в цьому. Тому ми сподіваємося, що це все закінчиться для ньгого і для нас успіхом. Що він повернеться до своєї нормальної роботи і своєї країни, як це має бути».