fbpx

Середа, 3 Червня, 2026, 02:04:20

weather-icon
˚C

Візит Зеленського до США: що писали світові ЗМІ 22 грудня

23.12.2022, 12:30

США

«The Wall Street Journal» — «Зеленський просить додаткової допомоги»

У своїй промові в Конгресі Президент України заявив, що нація ніколи не здасться росії

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Конгресу під час бурхливої поїздки до Вашингтона в середу. Його промова була зустрінута вибухами оплесків, в тому числі з боку віце-президентки Камали Харріс і спікерки Палати представників Ненсі Пелосі.

Зеленський заявив, що його країна ніколи не здасться у боротьбі проти росії, і закликав Вашингтон  у пристрасній промові перед Конгресом збільшити військову допомогу, яка розгорталася на 11-му місяці війни.

Виступаючи в переповненій залі Палати представників, зухвалий пан Зеленський розхвалив успіхи України на полі бою та сказав, що Захід єдиний у своєму протистоянні вторгненню росії. Він завершив бурхливий, приблизно восьмигодинний візит до Вашингтона, який включав зустріч в Овальному кабінеті з президентом Байденом і спільну пресконференцію в Білому домі.

«Попри всі сумні сценарії, Україна не впала. Україна жива і здорова», — сказав він. Він наполегливо зауважив, що допомога, яку надають США, була «не благодійністю», а «інвестуванням  у глобальну безпеку та демократію, до яких ми ставимося найбільш відповідально».

Президент Зеленський говорив англійською. Його промова  включала посилання на переломні моменти в минулих війнах, таких як битва під Саратогою під час Війни за незалежність і битва при Балджі під час Другої світової війни. Виступ переривався  вибухами оплесків, присутні вітали його оваціями, стоячи. 

Одягнувши свій звичайний військовий одяг (штани карго та оливково-зелений світшот), пан Зеленський подарував підписаний український прапор з фронту та прийняв прапор США в обмін.

Український лідер подякував політикам Вашингтона за схвалення десятків мільярдів доларів допомоги Києву. «Ваша підтримка має вирішальне значення», — сказав він. Але він додав: «Це достатньо? Чесно кажучи, не дуже».

Адміністрація Байдена оголосила про пакет зброї для України вартістю майже 2 мільярди доларів, який вперше включає системи протиповітряної оборони Patriot. 

«The Washington Post» — «Зеленський і Байден прагнуть згуртувати підтримку»

Для двох президентів – демонстрація сили та спільних цілей

Президент України Володимир Зеленський,  виступаючи перед Конгресом у середу ввечері, палко закликав продовжувати фінансову підтримку оборони своєї країни від росії. Раніше того ж дня він зустрівся з президентом Байденом у Білому домі.

Зеленський стикається з похмурою зимою війни, яка стає ще підступнішою через жорстокий наступ росії на цивільну інфраструктуру та українську електромережу. Байден готовий захопити Палату представників республіканцями, які мають намір завдати йому політичної шкоди та розслідувати його сина.

Зміна влади в Конгресі також може вплинути на цілі Зеленського, оскільки деякі республіканці висловили зацікавленість у стримуванні витрат США на війну в Україні. Задумом чи ні, візит Зеленського створив потужний момент, який, як сподіваються його прихильники, розвіє будь-які сумніви.

Під час кожної зі своїх зупинок у середу Зеленський докладав усіх зусиль, щоб висловити подяку американській громадськості за її постійну підтримку України. «Спасибі від наших простих людей вашим простим людям, американцям», – сказав Зеленський Байдену під час зустрічі в Овальному кабінеті.  «Я дійсно ціную.»

«США прогнозують безвихідь, оскільки війна в Україні триває»

росія засвоює уроки, які можуть змінити хід конфлікту

Оскільки війна в Україні скоро вступить у свій другий рік, українським військам буде набагато складніше повернути територію, захоплену росіянами, які зосереджені на захисті земель, що в них залишилися, а не на глибшому просуванні в країну, кажуть американські чиновники.

Протягом перших 10 місяців війни українська армія — за значної американської підтримки — переграла некомпетентну російську армію, збила її до безвиході, а потім повернула собі сотні квадратних миль і єдину регіональну столицю, яку захопила росія.

Незважаючи на невпинні атаки росії на цивільні джерела електроенергії, Україна все ще зберігає імпульс на лінії фронту з вересня. Але хід війни, швидше за все, зміниться найближчими місяцями, оскільки росія покращує свою оборону та висуває більше солдатів на лінію фронту, що ускладнює для України повернення величезних територій, які вона втратила цього року, вважають урядові оцінки США.

Усі ці фактори роблять найбільш вірогідним сценарій, який переходить до другого року війни у глухий кут, у якому жодна армія не може зайняти багато землі, незважаючи на інтенсивні бої.

«Я справді вважаю, що Україні набагато легше захищати територію, ніж йти в наступ, щоб відвоювати територію, — сказала Евелін Фаркас, колишня високопоставлена чиновниця  Пентагону та експертка з росії. — Ми повинні надати українцям необхідне обладнання та навчання для цього».

Президент України Володимир Зеленський попросив такої допомоги під час зустрічі з президентом Байденом і виступу перед Конгресом у середу ввечері, це був його перший візит за межі країни з початку війни.

«USA Today» — «Байден сказав українському лідеру: «Ти ніколи не залишишся наодинці»

Прагнення до «справедливого миру»

Як Байден і Зеленський розпочали свою двосторонню зустріч о 14:15. м. EST в Овальному кабінеті. Байден заявив, що США підтримуватимуть прагнення України до «справедливого миру».

Зеленський сказав, що важко визначити, як би виглядав «справедливий мир» для припинення війни.

Для нього, за його словами, це означає не порушувати суверенітет, свободу чи територіальну цілісність України. Україна також потребує відплати за завдані збитки, сказав він.

«The Washington Times» – «Україна отримає довгоочікуваний ракетний комплекс»

Ракетна батарея Patriot, яку адміністрація Байдена надсилає до Києва, є символом зобов’язань Вашингтона захистити Україну від натиску російських ракет і безпілотних літальних апаратів, а також є фактичним посиленням можливостей протиповітряної оборони країни, вважають аналітики.

Patriot є основною частиною пакету допомоги вартістю 1,8 мільярда доларів, про який було оголошено в середу, коли Президента України Володимира Зеленського вітали як героя під час зустрічі у Білому домі з президентом Байденом і головними помічниками, а також під час подальшого звернення до спільного засідання Конгресу. Це найсучасніша система протиповітряної оборони армії США, здатна збивати як високоефективні літаки, так і тактичні балістичні ракети.

Це також те, про що київський уряд давно мріяв як про щит від ворожих ракет і про знак непохитної прихильності з боку уряду США, який надав значно більшу частину військової допомоги Києву з початку війни 24 лютого. передача вже викликала гнів у росії, де кремлівські чиновники засудили неухильне розширення поставок зброї

«Arizona Daily Star» — «Зеленський відвідує США та обіцяє «ніяких компромісів» у війні»

«Miami Herald» – «ПРОЯВ ВДЯЧНОСТІ ТА РІШУЧОСТІ»

Віце-президентка Камала Гарріс і спікерка Палати представників Ненсі Пелосі тримають український прапор, підписаний українськими військовими, які воюють проти російського вторгнення. Його представив президент України Володимир Зеленський під час виступу на спільному засіданні Конгресу на Капітолійському пагорбі в середу.

Велика Британія

«The Times» — «США розстеляють перед Зеленським червону доріжку»

Підпис під фото: Володимир Зеленський та Джо Байден. Український лідер подякував своєму союзнику США «від щирого серця» всього свого народу

«The Independent» — Байден вітає Зеленського у Білому домі

«Ви людина року, — сказав Байден президенту України, коли розпочався його візит до Вашингтона».

«The Guardian» — «Демонстрація єдності: президент України прибуває до США»

«The Daily Telegraph»  — «Зеленський йде в наступ з Байденом»

Це був «момент Черчілля» українського президента — його промова перед Конгресом повторювала різдвяне звернення лідера воєнного часу 1941 року 

Підпис під фото: Президент Джо Байден і перша леді Джилл Байден вітають Володимира Зеленського, президента України, вчора в Білому домі у Вашингтоні під час його першого візиту за межі України з початку війни. 

«Metro» — «У КРАЇНУ ВІЛЬНИХ… З ДОМУ ХОРОБИХ» 

Візит Зеленського до США

«i» — «Зеленський у візиті з високими ставками до США перед весняним наступом Путіна»

«The Herald» — «Громада доброзичливо підримує українські родини»

Вони втекли з розтерзаної війною України, не знаючи, що чекає на них через 15 годин у Спартанбурзі, Південна Кароліна. Сім’я Нагаєвських — батько, мати і п’ятеро дітей до 11 років — вийшли з літака. Їх зустріти з десяток людей, які за кілька днів встигли зібрати все необхідне сім’ї в новому будинку: ліжечко для 3-місячної дитини, двоярусні ліжка, двоспальне ліжко розміру «king-size», зручний диван, навіть банки супу Campbell’s chunky посеред купи продуктів. 

Німеччина

«Deutsche Welle Russian Edition» —    «Свято на тлі війни: ялинки незламності у містах України»

У Києві після консультацій з військовими ялинку заввишки 12 метрів за традицією встановили на Софійській площі. Дерево прикрасили тризубцем, кульками і прапорами держав які підтримують Україну, голубами світу та енергозберігаючими гірляндами, до яких електрострум подається від генератора. Замість ярмарку біля ялинки обладнали пункти для підзарядки телефонів та гаджетів.

Франція

«Le Figaro» — «Валерій Залужний, стратег українського опору»

Ізраїль

«The Jerusalem Post» — «Чи може візит змінити ситуацію в Україні?»

Президент України Володимир Зеленський у середу здійснив важливий і несподіваний візит до Вашингтона.

Є ознаки того, що ця зустріч із президентом США Джо Байденом посилить позицію у війні, оскільки Україна продовжує демонструвати, що має глибоку та чітку підтримку з боку Вашингтона. У минулому росія покладалася на загрози ядерної війни та завислі «мирні» угоди, використовуючи різні стратегії, щоб спробувати збити з пантелику підтримку України з боку Заходу.

Зеленський поки що не виїжджав за кордон під час війни, і його рішучість залишитися в столиці, а також побувати на передовій, стали одним із яскравих моментів війни України.

«Путін: російська армія повинна вчитися на помилках, зроблених в Україні»

Швейцарія, «Neue Zürcher Zeitung»- Ракети Patriot: система захисту не розгортається швидко. сторінка 

Коментар: США рятують Зеленського, а з ним і Європу.

Нідерланди

«De Standaard» – «Після 300 днів війни в Україні гонка озброєнь тільки посилюється»

Коли Володимир Путін оголосив, що російські військові отримають чистий чек, Володимир Зеленський поїхав до Вашингтона, щоб попросити у Джо Байдена «зброю, зброю і ще раз зброю».

Триста днів триває війна в Україні, кінця їй не видно. Навпаки, президент росії Володимир Путін не залишає жодних сумнівів у тому, що він хоче боротися до кінця. Він знову чітко заявив про це в середу, виступаючи перед своєю радою захисту.

Зараз він готовий визнати, що вторгнення в Україну пройшло не за планом, але це не привід виводити свої війська. З того, що пішло не так, потрібно винести уроки. За словами Путіна, війна показала, що армія недостатньо оснащена. Це має змінитися, і це може чогось коштувати. «Жодних обмежень щодо фінансування військових немає, — сказав він. — Все, про що просять військові, вони отримають».

Додаткові інвестиції необхідно зробити, зокрема, в безпілотники, штучний інтелект і сучасну зброю. Знову обговорювали і арсенал ядерної зброї: його потрібно ще більше готувати, в тому числі міжконтинентальну ядерну ракету «Сармат». Намір також розширити армію. На даний момент під зброєю перебувають близько 1,15 мільйона росіян. 

Telegram
Дивіться також
Я відчуваю провину, бо не можу приділити увагу кожному, хто зіткнувся з бідою: емоційне звернення мера Дніпра Бориса Філатова - 02.06.2026 Я відчуваю провину, бо не можу приділити увагу кожному, хто зіткнувся з бідою: емоційне звернення мера Дніпра Бориса Філатова

Міський голова Дніпра Борис Філатов звернувся до містян із вибаченнями за те, що під час роботи на місцях ворожих «прильотів» не завжди має можливість приділити ...

На Дніпропетровщині відкрили модернізований ЦНАП «Дія Центр» - 02.06.2026 На Дніпропетровщині відкрили модернізований ЦНАП «Дія Центр»

У місті Самар відкрили модернізований ЦНАП «Дія Центр». Він комфортний, цифровий та безбар’єрний. Тут обслуговуватимуть понад 70 тис людей. Відвідувачам ...

Ворог цинічно вбив рятувальника під час виконання обов'язку у Дніпрі - 02.06.2026 Його зброєю було спасіння: підступний ворожий удар забрав життя відважного рятувальника у Дніпрі

У ніч проти 2 червня під час ліквідації наслідків ворожої атаки на Дніпро загинув заступник начальника загону з ресурсного забезпечення 8-го державного ...

Переломи руки, ноги, хребців у попереку:ворог зробив 4 скиди з «Мавіка» - 02.06.2026 Переломи руки, ноги, хребців у попереку:ворог зробив 4 скиди з «Мавіка»

37-річний військовий Антон із Дніпра добровільно підписав контракт, воював на Луганському напрямку та зазнав надважких поранень унаслідок чотирьох скидів із ворожого ...

Без літніх обмежень. Учнівський у застосунку «єДніпро» діє цілий рік та дає право на безкоштовний проїзд навіть під час канікул - 02.06.2026 Без літніх обмежень. Учнівський у застосунку «єДніпро» діє цілий рік та дає право на безкоштовний проїзд навіть під час канікул

У Дніпрі школярі безплатно користуються електротранспортом увесь рік, навіть під час літніх канікул. За учнівським квитком діти мають право на безкоштовний проїзд у ...

рф цілеспрямовано б’є по людях у Дніпрі - 02.06.2026 рф цілеспрямовано б’є по людях у Дніпрі! Негайно в укриття!

Удари фіксуються майже по всіх містах-мільйонниках, Дніпро лишається потенційною ціллю як прифронтове місто. Після невдач у Дніпропетровській області, де Сили ...

У Дніпрі стартувала кампанія з безкоштовного оздоровлення дітей пільгових категорій - 2.06.2026 «Для нашої родини, як і для всіх сімей, де виховуються діти з інвалідністю, така програма — це величезна підтримка», — матуся про безкоштовне оздоровлення малечі Дніпра

У Дніпрі розпочато кампанію з організації оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Цього року фінансування ...

На Дніпропетровщині внаслідок атак рф поранено трьох людей, серед них двоє дітей - 02.06.2026 На Дніпропетровщині внаслідок атак рф поранено трьох людей, серед них двоє дітей

Сьогодні, 2 червня, майже 60 разів ворог атакував п’ять районів області безпілотниками, артилерією та авіабомбою, повідомили в обласній військовій ...

Не ризикуйте заради прохолоди: містянам нагадали про небезпеку купання у фонтанах - 02.06.2026 Не ризикуйте заради прохолоди: містянам нагадали про небезпеку купання у фонтанах

З настанням спекотної погоди фонтани у Дніпрі традиційно стають одним із найулюбленіших місць відпочинку мешканців та гостей міста. Водночас комунальні служби вкотре ...

У Дніпрі після повторної ворожої атаки 2 червня комунальники та благодійники готуються допомагати мешканцям пошкодженого будинку - 02.06.2026 У Дніпрі після повторної ворожої атаки 2 червня комунальники та благодійники готуються допомагати мешканцям пошкодженого будинку

Удень другого червня ворог вкотре підступно атакував Дніпро. Унаслідок влучання дрона пошкоджено дев’ятиповерховий житловий будинок. В одній із квартир виникла ...