Військові просять не передавати пасхальні набори на передову
Паски, писанки та домашні харчі — все це напередодні Великодня наші господині та волонтери готують на фронт. Проте військові звернулися з проханням не робити цього…
Цьогоріч Анна випікає 250 пасок на фронт.
Анна Поджаренко, дніпрянка: «Ідея прийшла до нас самостійно. Порадилися, хлопці дали добро. Сказали, що, можливо, навіть їм вдасться самостійно ці паски забрати. Будь-кому потрібна підтримка, тепло, запах цієї домашньої випічки. Навіть якщо воно буде робитися десь фабрично — це все одно не те. А так вони побачать, відчують, і це їм дасть наснаги, щоб боротися далі».
Вона разом з колегами зібрала кошти, приготувала все вдома. Прикрасять випічку діти і додадуть листівки. Аби паски не зачерствіли, господиня додає до тіста особливий інгредієнт.
«Так як ми готуємо наші паски на передову хлопцям — у них буде довга дорога, поки вони доберуться — я обов’язково кладу кардамон, тому що він має антисептичні властивості і дуже довго зберігає випічку свіжою».
А от деякі волонтери та військові просять не передавати випічку на фронт. Військовослужбовець Олексій Коновалець на своїй сторінці у фейсбуці пояснив чому.
«Дорогі волонтери, наші рідні, якщо ви передаєте їжу ЗСУ, то впевніться, що вона дійсно потрібна. Ми не голодуємо. Так, нам хочеться смачненького і домашнього, але не в такій кількості. Запитайте у військових, може ті гроші, які ви витратите на готування смаколиків, буде ефективніше передати на підрозділ чи просто задонатити «Повернись живим», Притулі, Госпітальєрам чи іншим. Бо «викидати на смітник» ваші старання, час і гроші дуже не хочеться, а фізично з’їсти — це неможливо!»
Микита з 2014 року в лавах волонтерів. Зараз із командою відправляють мотоцикли на фронт.
Микита Федан, волонтер: «Мотоцикл — це дуже-дуже мобільний транспорт, тобто ми їх переробляємо, фарбуємо, робимо всю там технічну складову. Ми віддаємо мотоцикли аеророзвідці. Хлопець військовий сідає на мот, в нього за плечима є рюкзак, в рюкзаку є дрон, він виїжджає в лісосмугу, відпрацьовує, потім сідає, дуже-дуже швидко може звідти звалити».
Волонтер каже, домашні паски — це смачно, але якщо стоїть вибір між новим обладнанням та випічкою, краще задонатити у фонди.
«Якщо є якесь там виробництво, яке хоче допомогти військовим, напекти ці паски та привезти, будь ласка, хай це роблять. Але коли людина збирає саме на паски 10, 50 тисяч, щоб ми там мали змогу напекти. Навіщо? Наразі є проблеми, які треба закривати. І ці фінанси, вони можуть вирішити ці проблеми. Але це не паска», – зазначає Микита.
Тож випікати паски на фронт чи ні — особистий вибір кожного. Втім, дослухайтесь до самих армійців: якщо вони просять домашніх харчів — надсилайте. Якщо ні — донатьте за реквізитами, які ви побачите у відео.
Читайте також: Двоє мешканців Дніпропетровщини виправдовували збройну агресію рф