“Війна в Україні. Донецький напрямок. Оборона Бахмуту”: як створювався фільм та що говорять про війну в Україні за кордоном
5 квітня на телеканалі ДніпроTV та на ютуб-каналі відбувся прем’єрний показ фільму “Війна в Україні. Донецький напрямок. Оборона Бахмуту”.
Стрічка розповідає про війну дронів під Бахмутом. Неймовірний опір українців та шалені штурми російських військ. Під обстрілами в місті ще залишаються люди. Чому не виїжджають? Коли ситуація змінеться? Коли допоможе техніка з-за кордону? І що про війну в Україні думають у Німеччині.
Продюсерка фільму – Марія Іванова. Журналістка-фрілансерка, яка через війну наразі проживає у Німеччині.
«За боями у Бахмуті слідкує весь світ. Саме тому я обрала цю тему, коли заповнювала конкурсну заявку одного з міжнародних фондів. Всі 5 членів журі Берлінської організації JINN дали згоду, щоб ми зробили такий фільм і переклали його на німецьку. Наразі, одна з моїх основних задач, як продюсерки, показати цей фільм жителям Німеччини. Ми будемо розміщувати його у соціальних мережах, у тому числі на платформах громадських організацій, які допомагають українцям за кордоном. А от прем’єра відбудеться в Україні, на телеканалі ДніпроTV. І я дуже цьому рада» .
Та фільм не лише про оборону України. У стрічці автори додали і погляд іноземців на нашу війну.
«У фільмі ми зробили невеличкий перехід на Німеччину. Саме показали, як реагують люди на війну в Україні. Все, що я почула під час інтерв’ю, мене дуже розчулило. Сподіваюся, що українці відчують цю підтримку від німців», – додала Марія.
Журналістом та оператором стрічки став військовий кореспондент ДніпроTV Богдан Пападін. Чоловік з початку повномасштабного вторгнення знімає роботу українських військових на передовій. У березні 2022 року він робив репортажі із Харкова з Північної Салтівки. Після цього був у деокупованих містах та селах Київської, Сумської та Чернігівської областей. Був одним з перших, хто потрапив у звільнений Ізюм. Зробив репортаж про легендарну Чорнобаївку. Також Богдан першим взяв інтерв’ю у зека-вагерівця Євгена Нужина, якого після обміну жорстоко вбили за дорученням Євгена Пригожина.
Знімати події у Бахмуті військовий кореспондент поїхав у жовтні минулого року. До фільму увійшла хронологія подій з кінця грудня 2022 до початку лютого 2023.
«У фільмі показана ситуація у Бахмуті з різних сторін. Ми чуємо, що кажуть військові та бачимо людей, які не хочуть виїжджати з міста. Це нонсенс, проте факт. На момент зйомок у Бахмуті залишалося майже 6 тисяч жителів. Наразі ситуація у місті вкрай важка. Райони, у яких відбувалась зйомка декілька місяців тому, вже контролюються ворогом. Будинки, підвали, в яких перебували люди – знищені постійними арт ударами і їх вже неможливо впізнати. Журналістам вже складно потрапити до міста. Проте ми знаємо, що наші військові б’ються за кожен метр української землі”, – розповідає військовий кореспондент Богдан Пападін.
Неофіційним саундреком фільму стала пісня “Фортеця Бахмут” українського гурту Антитіла. Музиканти, переглянувши стрічку, одразу дали згоду на використання своєї композиції. Бо фортеця Бахмут стоїть завдяки сміливим українським воїнам і про їх подвиг має знати увесь світ.
Читайте також: Нескорена фортеця: телеканал «Дніпро ТV» зняв фільм про Бахмут