Війна РОБОТІВ: робособаки вже допомагають військовим ЗСУ НА ПЕРЕДОВІЙ
Собака — найкращий друг людини. А собака-робот — справжній союзник військового. Українські захисники на Донеччині мають на озброєнні вже кілька десятків сухопутних дронів на чотирьох лапах. Робособаки можуть розвивати швидкість до 15 км/год і діяти в радіусі 3,5 км від оператора.
ЗСУ останнім часом активно використовують у боях на Донбасі собак-роботів. Це компактні, міцні та маневрені сухопутні дрони на чотирьох лапах, яких веде оператор.
На озброєнні в Україні вже понад 30 залізних песиків.
Цей робопес може шукати і нищити окупантів та їхню техніку різними засобами. А також полегшує життя нашим воїнам на передовій.
Такі собаки діють в радіусі трьох з половиною кілометрів та здатні розвивати швидкість до 15 кілометрів на годину. Ціна механізованого пса — 4-8 тисяч доларів, все залежить від модифікації.
Бійці 28 окремої механізованої бригади вже мають свого улюбленця на ім’я Адік. Він може підносити боєкомплекти, евакуйовувати поранених, корисний у розвідці та розмінуванні.
«Ідею ми розробляли майже рік. Ми допрацювали цього робота. Ми його підточимо, так би мовити, і цей собака буде як багатофункціональна зброя», – розповідає військовослужбовець – позивний Курт.
Робособак інтегрують у військо не перший рік. У 2021 році залізних псів застосували під час армійських навчань у Франції. Такими роботами вже не здивуєш і країни Східної Азії: Китай має цілу армію чотирилапих механізованих воїнів.
В Україні такі собаки – не єдині роботи на поле бою. Вже понад рік наші захисники нищать окупантів турелями «ШаБля». Їхня головна перевага — розстріл ворога на дистанції.
Окрім «ШаБлі» та робособак на озброєнні ЗСУ ще чимало техніки, яка допомагає виконувати бойові завдання. Адже життя українських захисників на фронті — найцінніше.
Читайте також: Суджа. Евакуація: цивільним росіянам допомагають українські волонтери та ЗСУ