fbpx

Понеділок, 5 Червня, 2023, 04:05:08

weather-icon
˚C

«Війна, яка змінила світ»: 30 перших шпальт газет Європи, Великої Британії та Азії від 24 лютого 2023 року

24.02.2023, 12:02

Початок війни росії з Україною 20 лютого 2014 року. Дата 24 лютого 2022 року є датою повномасштабного вторгнення росії в Україну. Хоча більшість західних змі вважають по-іншому.

З початку повномасштабного вторгнення загинуло понад 100 тис. мірних громадян України.

Багато перших шпальт газет Європи у п’ятницю зробили матеріали про війну в Україні через рік після повномасштабного вторгнення Росії.

Велика Британія «The Times» – «Рік крові в Україні»

Сунак повторює обіцянку літаків Тайфун. Побоювання, що Китай на межі угоди щодо озброєння Росії. ООН вимагає «негайного» виведення війск

Фото: українська біженка Ольга Бойко, одягненої у національні кольори та сидячої на скелях Кармартеншира. Вона втекла з країни на 34-му тижні вагітності та отримала притулок в Уельсі, повідомляє газета.

«The Independent» -« УКРАЇНА: РІК ПО ТОМУ – 100 000 загиблих мирних жителів»

 Шокуючі втрати відзначають першу річницю кривавого вторгнення Путіна в Україну

Вважається, що понад 100 000 українських мирних жителів було вбито за рік, що минув після того, як Росія розпочала своє жорстоке вторгнення, що більш ніж у 10 разів перевищує поточну офіційну кількість загиблих, заявив головний прокурор країни з військових злочинів.

Дані показують масштаби руйнувань у країні, яка зіткнулася з безжальним натиском військ Володимира Путіна з того часу, як сьогодні рік тому танки перетнули її кордони.

У бесіді з The Independent прокурор Юрій Білоусов сказав: «В Україні може бути вбито понад 100 000 мирних жителів, тіла яких мають бути знайдені після звільнення окупованої території. Наша система не була готова до такої величезної кількості невідомих тіл. Для Європи це є унікальним».

Робота пана Білоусова з ідентифікації загиблих та зниклих безвісти є частиною нового документального фільму «Тіло у лісі», який The Independent випустить 1 березня.

«The Guardian» – «Маріуполь. Руїна міста. Бомби, голод і розруха після року вторгнення російської армії»

Понад 80 днів росіяни бомбардували Маріуполь, маючи намір взяти портове місто, навіть якщо спочатку його доведеться зрівняти з землею. Після того, як у травні минулого року російські війська остаточно придушили український опір, вони почали накладати свою печатку на Маріуполь, стираючи докази недавніх звірств і минулої української історії в цьому місті.

Через рік після вторгнення в Україну Guardian розповідає історію Маріуполя – можливо, найкривавішу та найшокуючу главу жорстокої війни Росії.

«Metro» – «Герої ніколи не здаються», заголовок першої шпальти.

Рік тому Путін очікував, що його військо увійде до Києва… Але УКРАЇНА все стоїть зухвало.

Рівно через рік смілива Україна бореться зі злим натиском Володимира Путіна, внаслідок якого загинуло щонайменше 8000 мирних жителів, по 100 000 солдатів убито або поранено з кожного боку та 14 мільйонів біженців.

Повідомляється про незліченні військові злочини, включаючи зґвалтування та тортури. Ударні хвилі від російського вторгнення впливають на життя мільярдів людей у всьому світі — від нестачі зерна для Ємену до зростання рахунків за електроенергію по всій Європі.

Але українські прапори, що вчора майорять над могилами своїх загиблих на харківському цвинтарі, показують, хто заплатив найвищу ціну.

Україно, ми вітаємо тебе.

«Financial Times» – «Не видно кінця. Рік конфлікту несе величезні втрати»

Через рік після повномасштабного вторгнення Володимира Путіна в Україну, за даними західних офіційних осіб, у війні було вбито або поранено понад 200 000 військовослужбовців російських збройних сил. Запаси танків, артилерії та крилатих ракет у Москви були вичерпані, а Росія була відрізана від світових фінансових ринків і західних ланцюгів постачання.

Хоча зараз Москва контролює 17 відсотків території України, вона залишила половину землі, яку захопила в перші тижні вторгнення.

Але не зважаючи на гул війни, Путін не показує, що має намір відступити.

«Ідея ніколи не полягала в тому, щоб сотні тисяч людей померли. Але все пішло жахливо не так”, – сказав один колишній високопоставлений російський чиновник.

Українські військовослужбовці вчора взяли участь у навчаннях у Харкові.

«Daily Mail» – «КОМЕНТАР Daily Mail: Рік минув після початку жахів, які нещодавно були неймовірними в Європі. Війна знаходиться на рубіконі – і вільний світ стоїть перед вирішальним моментом 21 століття. Є лише один варіант: дати українцям усі необхідні інструменти, щоб перемогти Путіна, і дати їм ЗАРАЗ»

«The Daily Telegraph» – «Росію не можна розчавити у будь-якій мирній угоді з Україною, – каже архієпископ»

Велбі каже, що Москва «не може закінчити, як Німеччина після 1919 року», коли Сунак і Блер знову закликають Захід озброїти Київ

Газета передбачає, як може виглядати потенційна мирна угода між Росією та Україною. На першій шпальти редакційна стаття архієпископа Кентерберійського, який попереджає, що Росія не повинна бути розчавлена в будь якій угоді, «як Німеччина після 1919 року» — посилання на каральний Версальський договір наприкінці Першої світової війни, який, на думку багатьох істориків, був помилковою спробою знищити Німеччину, яка змусила націю зрештою помститися.

«Британська підтримка Києва залишається рішучою, війна триває другий рік»

«i»«Будинки для України: через недоліки в програмах прийому біженців 1800 осіб залишилися без даху над головою. Сім’ї з дітьми в небезпеці, оскільки плани спонсорів руйнуються»

«День з життя Зеленського + Як війна змінила УКРАЇНУ»

«The Mirror» – «Через рік…. незламний дух України. Прапори для загиблих

«Репортаж із Києва, як місто готується до жахливої річниці»

«The Guardian Weekly» – «САНКЦІЇ. Чи працює тиск на Росію?»

«The Daily Express» – «Борис: «Треба зламати лід» і дати Україні винищувачі»

Франція «Le Figaro» – «Війна, яка змінила світ»

Через рік після вторгнення 24 лютого Україна платить високу ціну, щоб перемогти російський каток. Цей рік кровопролиття залишає глибокий відбиток на воюючих сторонах і порушує всі міжнародні рівноваги.

«Доля наших цінностей вирішуеться на берегах Дніпра»

«Le Monde» – Спецвипуск «УКРАЇНА. РІК ВІЙНИ»

Країна, яка відрізана від частини своеї території і мільйони жителів якої були переміщені, намагається вижити після російського вторгнення 24 лютого 2022 року.

Конфлікт породив глибокий розкол і ненависть між двома народами.

Українська армія стійко витримала наступ ворога, але залишається під тиском на Донбасі.

Президент України Володимир Зеленський, очоливши спротив, відкрився світові.

У Росії Володимир Путін продовжує обіцяти перемогу і прагне продемонструвати, що війна не руйнує повсякденне життя його співгромадян.

«Libération» – «Рік потому. УКРАЇНА ВСТАЄ»

Іспанія «AВС» – «УКРАЇНА, РІК I»

Вісім мільйонів переміщених осіб, тисячі загиблих та спустошена країна — це попередній баланс вторгнення, яке започаткувало нову холодну війну у світі.

Підпис під фото: Тетяна плаче, дивлячись на залишки свого будинку, зруйнованого прямим попаданням російського танка в Феневичах під Києвом.

«El mundo» – «Україна: рік опору та смерті путінської тиранії»

 • Зеленський зберігає єдність країни перед російською агресією і заявляє, що «Україна переможе у повному наступі ворога».
 • Захід підтверджує свою підтримку України, поки Китай викладає мирний план, що викликає інтерес Києва
 • Путін продовжує, але буква Z мертва
 • Санчес планує після візиту до Києва відправити ще чотири танки «Леопард»

«В окопах Донбасу бій не на життя, а на смерть».

Донбас – це сьогодні регіон, де Путін та Зеленський збирають свої найкращі війська, БТРи, авіацію та все, що можна кинути в бій.

«El pais» – «РОСІЙСЬКЕ ВТОРГНЕННЯ В УКРАЇНУ. Рік самої глобальної війни з 1945 року»

 • Рішення Путіна стало викликом світового порядку
 • Київ підтримують 50 країн, з яких 30 постачають йому зброю
 • Конфлікт викликає хвилю біженців та виснажує енергію та продовольство

Італія «La Stampa» – «У 32-СТОРІНКОВОМУ СПЕЦВИПУСКУ»

 • ООН закликає відкликати росіян. Орбан: у конфлікті винні бюрократи ЄС. Начальник штабу: «На полі ніхто не виграє»
 • ОДИН РІК або 12 місяців, які шокували світ
 • За дванадцять місяців, які шокували світ, його жахлива спеціальна військова операція подарувала нам брудну війну двадцятого століття, яка загрожує перетворити планету на нелюдську Землю.

«IL Foglio» – «ВАМ ЦЕ ЗДАЄТЬСЯ ДОВГО, ТОМУ ЩО ВАМ ОДИН РІК. Але так буде не завжди»

«l identita» – «ВІЙНА. ДІЯ ДРУГА»

«Рік війни, смерті та розрухи. Європа розділена»

«il messaggero» – «Один рік жахів»

Німеччина «Der tagesspiegel» – «Система Зеленського»

 • Рівно рік Володимир Зеленський став президентом військового часу
 • Як він керує, кому вірить, що буде з Україною

Португалія «Publico» – «Варварство. Рік потому. Боротьба України за захист кордону демократичної Європи»

«Diário de Noticias» – «НУНУ СЕВЕРІАНУ ТЕЙКШЕЙРА «ДЛЯ ПУТІНА ДОБРЕ, ЩО НАТО НЕ РОЗПОЗИЧАЄ ВІЙНУ З РОСІЄЮ»

Колишній міністр оборони та професор Університета Nova, він каже, що був здивований здатністю українців до опору та лідерськими здібностями Володимира Зеленського. Це також підкреслює згуртованість, продемонстровану державами-членами Європейського Союзу та Атлантичного альянсу у відповідь на територіальні амбіції Володимира Путіна.

Швейцарія «Сorriere del ticino» – «Після року війни немає й проблиску миру»

Італія «Il secolo XIX» – «Вартість війни»

Конфлікт обходиться нам надзвичайно дорого, і я говорю не лише про гроші, навіть якщо ми витрачаємо їх багато. Інша ціна, ще важча, полягає в тому, що демократія страждає та хворіє в ці часи.

Мальта «Malta Independent» – «Оплакування загиблих»

«Олена, дружина 42-річного солдата Андрія Бонцлуна, друга праворуч, стоїть з іншими членами сім’ї над могилою чоловіка під час похоронної церемонії на львівському цвинтарі, західна Україна. Сьогодні рік тому Росія вторглася в Україну»

Китай «China daily» – «Через рік країни розділилися через українську кризу»

Рідні та друзі сумують під час похорону українського солдата на цвинтарі у Львові, Україна, у середу. У п’ятницю виповнюється рік із початку російсько-українського конфлікту.

Японія «The Japan times» – «Життя в очікуванні для евакуйованих в Японії» Через рік після початку війни українці йдуть по життю, крок за кроком

«Дії Путіна за договором привернули увагу Китаю до ядерної зброї»

Telegram
Дивіться також
<strong>Інспекційний обʼїзд: черговий по місту перевірив укриття у будинку ОСББ та виконання ремонту ліфта</strong> Інспекційний обʼїзд: черговий по місту перевірив укриття у будинку ОСББ та виконання ремонту ліфта

На чергуванні по місту директор департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради Святослав Ткаченко перевірив якість виконання робіт у ОСББ ...

При ДніпроОВА створять Координаційний центр підтримки цивільного населення При ДніпроОВА створять Координаційний центр підтримки цивільного населення

Дніпропетровщина – прифронтовий регіон. Тож максимально включений у всі процеси. Приймає людей з «гарячих» точок. Рятує та реабілітує оборонців. Допомагає місцевим — ...

У Дніпрі в будинку на ж/м Сокіл за програмою співфінансування відремонтували ліфти У Дніпрі в будинку на ж/м Сокіл за програмою співфінансування відремонтували ліфти

Святослав Ткаченко, директор департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради, перевірив виконання доручення міського голови — Бориса ...

Оперативна інформація від комунальників Дніпра станом на 18:00 Оперативна інформація від комунальників Дніпра станом на 18:00

Станом на 18:00 тривають аварійні роботи на просп. Слобожанський, 114. Наразі знижений тиск у будинках у селищі Самарівка. Аварійна бригада КП ...

Множинні травми, струси мозку, переломи: як почуваються хлопчики, які постраждали від ракетного удару по Підгородному Множинні травми, струси мозку, переломи: як почуваються хлопчики, які постраждали від ракетного удару по Підгородному

Учора, 3 травня, близько 20:30 у передмісті Дніпра пролунав вибух. Прилетіло поряд із двоповерховим житловим будинком у Підгородненській громаді Дніпровського ...

OLYMPUS DIGITAL CAMERA На війні поліг у бою захисник із Томаківки Віктор Щербак

21 травня 2023 року поблизу населеного пункту Діброва Луганської області, мужньо виконавши військовий обов’язок, під час виконання бойового завдання загинув ...

У Дніпрі в кількох районах тривають аварійні роботи на водогоні: інформація від комунальників У Дніпрі в кількох районах тривають аварійні роботи на водогоні: інформація від комунальників

Станом на 14:00 аварійна бригада КП “Дніпроводоканал” проводить аварійно-відновлювальні роботи на вул. Князя Володимира Великого, 28. Через це припинено ...

Голоси, що лунатимуть у вічності: Дніпро вшановує памʼять вбитих росією дітей Голоси, що лунатимуть у вічності: Дніпро вшановує памʼять вбитих росією дітей

Зранку 4 червня, в День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф проти України, у Дніпрі провели меморіальний захід. У дворі 118-го ...

Батько несамовито кричав, мати в реанімації, — Сергій Лисак розповів історію родини загиблої у Підгородньому дівчинки Батько несамовито кричав, мати в реанімації, — Сергій Лисак розповів історію родини загиблої у Підгородньому дівчинки

Очільник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак розповів історію родини загиблої від ракетного удару дівчинки. “Її звали Ліза. Їй було лише два роки. Весела й ...

У Дніпрі продовжують перевірку укриттів У Дніпрі продовжують перевірку укриттів

Святослав Ткаченко, директор департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради, перевірив виконання доручення міського голови Бориса Філатова ...