Відмовлятимуть тим, хто вважається заможним. Зміни до порядку надання допомоги на проживання ВПО
З 1 березня Кабмін перестав нараховувати допомогу переселенцям деяких категорій. Автоматично виплати продовжили лише небагатьом ВПО. Як зазначають урядовці, принцип нарахування допомоги переглядають, щоб мотивувати переселенців працевлаштовуватися і знизити соціальне навантаження на державу.
Новина про відміну виплат переселенку з Харківщини Юлію Лаврову засмутила. Жінка втратила дім і роботу. Тож потребує підтримки.
“Отримувала я ці кошти на дитину 3 тисячі і на мене 2 тисячі. Дуже збентежена, для мене на даний час це гроші, які мені потрібні на оренду житла, бо я ВПО”, – каже переселенка Юлія Лаврова.
З 1 березня 2024 року Кабмін переглянув механізм нарахування виплат ВПО. Фінансову допомогу не отримають люди, яких вважатимуть достатньо заможними. Зокрема, не виплачуватимуть:
- пенсіонерам ВПО, які отримують щомісячну пенсію понад 9444 гривні;
- переселенцям, середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім’ї, яких перевищує 9444 гривні;
- сім’ям, які мають власне житло або автомобіль, іноземну валюту, великий депозит у банку.
Рішення прийматимуть по кожній окремій родині.
“Допомога призначатиметься тільки з урахуванням доходів сім”ї. Не можна сказати, що людина прийшла і одразу все призначили, проходять перевірки. І якщо все добре – протягом 10 днів з подачі повного пакету документів, справу розглядають і направляють на виплату”, – повідомила заступниця начальника відділу Лівобережного управління соцзахисту населення ДМР Ірина Стасік.
Водночас з 1 березня автоматично подовжать допомогу на півроку найбільш уразливим категоріям переселенців:
- пенсіонерам із місячною пенсією менше ніж 9444 гривні;
- особам з інвалідністю 1 і 2 групи;
- дітям з інвалідністю;
- дітям-сиротам і позбавленим батьківського піклування;
- сиротам віком до 23 років;
- прийомним батькам.
Решті ВПО з березня допомога не буде нараховуватися автоматично. Але вони можуть звернутися до органів соціального захисту, щоб продовжити отримання виплати. Право на це мають наступні категорії:
- сім’ї з дітьми до 14 років, які не мають змоги віддати дитину до дитячого садка або офлайн-школи і змушені не працювати;
- ВПО з дітьми до 14 років, які живуть у зоні бойових дій;
- багатодітні сім’ї;
- особи, які втратили працездатність і не мають пенсії.
Юлії Лавровій подовжили виплати. Жінка надала необхідні документи у Лівобережний ЦНАП.
На сьогодні у Дніпрі автоматично продовжено виплати майже 30 тисячам ВПО. Всього на сьогодні уДніпрі проживають майже 180 тисяч внутрішньо перемішених осіб.
Читайте також: Ціни на шоколад б’ють рекорди: що кажуть кондитери?