«Вдячний, що про нас не забувають після того, як ми перестаємо воювати. Такі заходи дарують щастя та радість», — ветеран війни про каністерапію у Дніпрі
У Дніпрі продовжують реабілітацію та соціалізацію військовослужбовців, які повернулися з війни. Для цього у місті організували зустріч ветеранів з рятувальними собаками. Каністерапія — один з найдієвіших способів отримати позитивні емоції та відволіктися від проблем буденності, кажуть організатори.
«Спілкування з тваринами добре впливає на стан здоров’я людей, тому ми вирішили організувати такий захід для наших ветеранів. У нас вже був досвід, коли ми вивозили ветеранів та їхні родини у зоопарк, і були дуже хороші відгуки. Тож зараз за підтримки міського голови Дніпра Бориса Філатова ми вирішили використати такий формат спілкування з песиками. Вони всі дуже позитивні і навчені взаємодії з людьми. Ми робили акцент на ветеранів, які довго не брали участь у якихось заходах, на ветеранів з інвалідністю. Дуже хотілось подарувати їм нові враження, спілкування та гарний настрій. Аби всі охочі потрапили на зустріч, ми особисто забирали ветеранів з дому, адже не всім через стан здоров’я комфортно пересуватися на громадському транспорті. Крім того, ми організували соціальне таксі для людей на кріслах колісних. Загалом, за нашим опитуванням, ветеранів дуже цікавлять заходи з дітьми та з тваринами, тому ми будемо і надалі організовувати різноманітні зустрічі, щоб наші ветерани мали можливість соціалізуватися та комфортно почувати себе в цивільному житті», — зазначив начальник управління ветеранської політики департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міськради Антон Малий.
На зустріч з «чотирилапими терапевтами» прийшов і ветеран війни Віталій. У липні 2023 року чоловік пішов воювати. Служив на Донецькому напрямі. У жовтні того ж року під час повернення на позицію підірвався на міні. Втратив ногу, отримав тяжку контузію.
«Собаки надзвичайно розслабляють військових. Психіці стає легше, ти відволікаєшся від вибухів та прильотів. Біля тварин багатьом стає спокійніше, вони забирають негатив і дарують більше приємних емоцій. Коли ми були в селі під Бахмутом, то в нас у хаті жив песик. Ми його годували і любили. Він був промінчиком світла у той жахливий час. Зараз я ще в процесі реабілітації і таке спілкування з песиками, як сьогодні, дуже допомагає», — каже учасник каністерапії, ветеран Віталій Турчин.
Захисник зізнається, хотів би завести собі якусь тваринку, але для цього потрібен час.
«Зараз я ще у процесі реабілітації і звикаю до життя в Дніпрі. Взагалі я родом з Тернополя. Після поранення проходив реабілітацію в інших містах, а потім познайомився з дівчиною. Тож і переїхав до коханої у Дніпро. Тепер займаюсь реабілітацією тут. Мрію про собаку, з яким зможу гуляти та який буде дарувати мені радість. А поки власного песика не маю, то такі заходи мене дуже радують. Дуже цікаво дивитися на команди, які виконують собачки, і на їхні приємні мордочки. Вдячний, що про нас не забувають після того, як ми перестаємо воювати. Планую і далі ходити на подібні заходи, адже вони дарують щастя та радість», — додає Віталій Турчин.
На зустріч з рятувальними собаками та песиками, які проводять каністерапію, прийшло близько 20 ветеранів. Спочатку вони подивилися виступи собак з кінологами, а потім мали час на особисте спілкування з собаками – бельгійськими вівчарками, йорком, шпіцами, лабрадором та біглем.
«Ми не вперше проводимо зустріч наших собак з ветеранами та військовими. Після того, що вони бачили у своєму житті, то їм не завжди легко спілкуватися з іншими людьми та відчувати себе розслабленими. З собаками вони можуть бути самі собою, адже собака допомагає їм тактильно, завжди дивиться в очі і радіє людям. Жодна собака не дивиться на пораненого військового або людину з інвалідністю з жалістю, вона дивиться з любов’ю та позитивом. Собаки нічого не питають, а просто дарують приємні емоції, психологічне розвантаження та радість. А саме це і треба нашим захисникам після повернення. На всіх наших заходах я бачу одну й ту саму картинку – деякі військові, ветерани сидять з сумом в очах, а коли починають взаємодіяти з собаками, вони розквітають та посміхаються. Це найкращий показник нашої роботи, коли ми бачимо радість наших захисників. Ми розуміємо, що працюємо не дарма», — розповідає кінологиня, керівниця пошуково-рятувального загону «Команда Азарт» Любов Тарасенко.
Разом з тренеркою готував собак до зустрічі з ветеранами 13-річний Андрій. Вже рік хлопець займається у кінологічному гуртку і часто виступає з собаками під час реабілітаційних заходів.
«Я дуже полюбляю займатися з собаками і приносити людям задоволення. Вдома в мене є собака – ротвейлер Айза. Проте вона не підходить для таких зустрічей, адже натренована на захист та охорону. Тому я тренуюсь та виступаю з двома бельгійськими вівчарками моєї тренерки – з Топом та Енсо. Спочатку мені було складно знайти з ними зв’язок, але я все ж впорався. Зараз я вмію розуміти собак, керувати та взаємодіяти з ними. Ось такі зустрічі дуже ефективний вид реабілітації, адже коли людина взаємодіє з собакою, то собака передає свою енергію та свій позитив. Тож і люди стають більш позитивними», — розповів свою історію юний кінолог Андрій Смирьоннов.
Дізнатися про заходи для ветеранів війни та членів їхніх родин можна за телефоном управління ветеранської політики Дніпровської міської ради – 098 948 63 31.
Читайте також: У Дніпрі дозволено вивозити на спеціально відведені майданчики автівки без номерів, залишені на вулицях міста
- o 1j09hneuc1ph11mo9s19ld77i523
- o 1j09hneuc321ig511341thll281l
- o 1j09hneub1sqg22dos3r10qh1h
- o 1j09hneub1no91ifa12931gd7jvl1c