В Україні пропонують скасувати святкування 8 березня, 1 та 9 травня
На розгляді Верховної Ради законопроєкт, який пропонує скасувати святкування 8 березня, 1 та 9 травня. Замість вже звичних для українців свят пропонують створити нові. Згідно з пояснювальною запискою, метою законопроекту є запровадження українських свят та «усунення спадщини колоніального минулого».
Надія, дніпрянка: «Ця біль, це горе, ці втрати, вони міняють нашу психологію. І тому я впевнена, повністю впевнена, що треба лишатися всього пострадянського».
В Україні можуть скасувати святкові дні 8 березня, 1 та 9 травня. До Верховної Ради внесли проєкт закону. Фахівці вважають, що законопроект навряд реалізують. Кажуть, — це спроба діалогу з українським суспільством.
Денис Денисенко, засновник компанії «ОперСо»: «Просто питання свят державних, воно завжди викликає у людей інтерес, тому що це безпосередньо впливає на їх життя — на вихідні, святкування якихось речей. Тому мені здається, що автори законопроекту намагаються просто звернути на себе увагу, умовно кажучи, якийсь хайп створити».
Можливу реакцію суспільства фахівці поділяють на дві сторони.
Денис Денисенко, засновник компанії «ОперСо»: «Є велика частина суспільства, яка радикально налаштована позбутися всіх можливих зв’язків з радянським минулим. Друга частина суспільства виступає не те щоб за радянське минуле, але проти змін».
25 лютого пропонують запровадити День української жінки. Саме в цей день народилася поетеса Леся Українка. 9 березня пропонують святкувати, як Шевченків день, на річницю дня народження Кобзаря.
Вікторія, дніпрянка: «В принципі я не проти. Звичайно, дуже складно від того, що вже дійсно стало традицією. 8 березня з нами з дитинства, і у більш дорослих поколінь».
Людмила, дніпрянка: «Мені завжди подобались ці свята. Я пам’ятаю, ще в дитинстві ми ходили на першотравневі демонстрації».
Вероніка, дніпрянка: «Я не люблю святкувати 8 березня, тому що його споплюжили. І мені здається, що коли 8 березня стало про квіточки і жіночка-квіточка така гарна, мені це не дуже подобається».
За результатами ж опитування, більшість проти скасування 8 березня та вважає цей день традицією.