В Україні дорожчає пальне: як зміняться ціни
Заправити авто стане майже на чверть дорожче. Причиною зростання ціни стало повернення довоєнних податків на бензин, дизель та автогаз. Експерти та представники бізнесу попереджають: це може призвести до стрибка цін не тільки на паливо.
З 1 липня в Україні подорожчало пальне. Причиною стало повернення податків на паливо.
Володимир, власник автомобіля, вважає цю проблему глобальною.
Володимир, автовласник: «Не тільки для людей, які мають машину, а загалом для всіх, бо паливом заправляється транспорт, який перевозить продукти, складові тощо. І тому просто подорожчає все. Це такий, мабуть, природний процес, просто якщо піднімуться ціни, то паралельно мають зростати зарплати».
Найбільше здорожчає бензин — на 10-11 гривень. Дизпаливо на 6-7 гривень. Пощастило власникам машин на автогазі, підвищення буде незначним — лише на 2-3 гривні.
А як це торкнеться тих, хто користується громадським транспортом у Дніпрі?
Євген Герасименко, генеральний директор ТОВ «ТЕХНОПОЛІС»: «На даний час наше підприємство не планує підняття цін на вартість проїзду в автобусах. Тому, не знаю як піде далі, але найближчим часом це питання не розглядається взагалі».
Такий «стрибок» ціни пального, переконаний експерт, вплине не тільки на автовласників, а й на бізнесменів.
Віктор Жих, економічний експерт: «Швидше за все це все призведе до того, що подорожчають всі товари, що перевозяться, а перевозяться практично всі автомобільним транспортом, починаючи з борошна і хліба, і закінчуючи металом і чим завгодно».
Дмитро — власник невеликої кав’ярні в центрі Дніпра. Каже, ціна на паливо для нього — суттєва проблема.
Дмитро Бражник, власник кав’ярні: «Як і весь український бізнес, ми перейшли на альтернативні джерела енергії. Тобто у нас тут є генератор, він бензиновий. Тому за ціни на пальне 45-46 гривень — це одна сума, якщо там 50 і більше — це досить суттєво для нашого мікрорівня».
Не бензином єдиним, бо почали зростати ціни і на продукти.
Дмитро Бражник, власник кав’ярні: «Молочка виросла — не знаю з чим це пов’язано — десь 2-3 дні тому приблизно на 10 відсотків. Саме ті позиції, які ми беремо, тобто пастеризоване молоко, вершки — це виросло в ціні».
За задумом владців, зростання податків має стати додатковим джерелом наповнення державного бюджету, кий через війну надзвичайно дефіцитний.
Читайте також: Найкращий фонтан Дніпра: переможця обирали містяни