«Усі думають, що нещасний випадок з ними не трапиться». У Дніпрі нагадали рибалкам, що ловити рибу на кризі небезпечно
У Дніпрі представники ДСНС нагадали рибалкам, що ловити рибу на кризі – небезпечно. Для цього вони вирушили в рейд, роздали листівки відчайдухам, проводили роз’яснювальні бесіди. А ще через гучномовець закликали мисливців на рибу покинути лунки та повернутися на берег.
«Всі гадають, що нещасний випадок з ними не станеться. Але лихо не обирає до кого прийти. Тому потрібно завжди дотримуватися правил безпеки. Сьогодні нагадали про правила поводження на воді, та що температура повітря зависока для безпечного перебування на кризі», – розповідає рятувальниця Ольга Петренко.
До рейду рятувальників доєднався і черговий по місту Дмитро Редька. В рамках інспекційного об’їзду він також завітав і до водолазно-рятувальної частини, аби перевірити, чи мають рятувальники все необхідне оснащення для роботи.
«Сьогодні в рамках чергування відвідав водолазно-рятувальну групу, яка займається рятуванням на воді, обслуговуванням водного простору на території міста. Ми постійно взаємодіємо із цим підрозділом. Минулого року було виділено допомогу у вигляді субвенції на придбання водолазного оснащення. Міська рада й надалі буде співпрацювати та за замовленнями керівників підрозділів надавати допомогу. Водолазно-рятувальна група діє цілодобово в усі пори року. Але взимку співробітники особливо пильні, оскільки є крига, рибалки виходять на лід. Можу сказати, що підрозділ добре оснащений, службу несуть на гідному рівні», – розповів заступник директора департаменту громадського порядку і цивільного захисту міської ради Дмитро Редька.
«Ми вчергове закликаємо містян не ступати не тонку кригу та в темну пору доби. Визначити на око товщину криги неможливо. Треба розуміти, щоб встигла утворитися товста крига, морозна погода має триматися довгий час. У минулому році було 170 викликів, загинула 81 особа, з них 9 – це діти. Уже в цьому році було 10 виїздів, загинуло 3 людини, з них 1 дитина», – попереджує рятувальник Віктор Філатов.
Остання точка перевірки – укриття в школі №140 по вул. Мандриківській, 151. Тут Дмитро Редька упевнився, що стан сховища задовільний, та воно має все необхідне.
«Це укриття працює цілодобово. Розраховано на 470 людей. Є місця для сидіння, санвузли, вогнегасники, запаси води. Скористатися можуть не лише учні, а й мешканці прилеглих будинків», – підсумував Дмитро Редька.
Читайте також: У Дніпрі очно працюють уже 59 дитячих садочків. Йде облаштування укриттів ще у 30