Унікальний хаб меддопомоги військовим: у Дніпрі працює один з найсучасніших реабілітаційних центрів в Україні
Щодня боротьба триває не лише за кожен клаптик нашої землі, а й за порятунок життів і здоров’я наших захисників. Дніпровські медики та спеціалісти роблять усе можливе, аби повертати військових, які отримали поранення, до звичного життя. Реабілітаційний центр Дніпра є одним з найсучасніших в країні.
Володимир з Миколаєва. Захищає країну ще з часів АТО. Після початку повномасштабного вторгнення продовжив знищувати ворога. Перше поранення отримав у 2015. А у квітні 2023 на Донеччині наїхав на протитанкову міну.
Володимир, військовий: «Доїжджали до лісосмуги, де половина орків, половина наших. Передав по рації, що ми вже під’їжджаємо. І ніби світло вимкнулося, а потім увімкнулося, але вже пересуватися я самостійно не міг».
У Дніпрі Володимиру для відновлення призначили фізичного терапевта, психолога та ерготерапію.
Володимир, військовий: «Без усяких лестощів можу сказати, що тут — як ковток свіжого повітря, все якось живенько. Декілька тренувань на день. Не встиг сходити на одну, вже звуть на іншу. Не встиг сходити на третю, тебе вже звуть на четверту. Ти сходив на четверту, там тебе тітка Оля кличе на обід. Ти не лежиш, як овоч. Ось у мене ноги, і я можу лише у ліжку. Ось, скажімо, третій день. У мене вже пальці, які не могли рухатись, починають рухатися. Мало по малому, знову ж таки — третій день, але результат уже видно».
Через ураження нижньої кінцівки Володимир стикнувся з проблемою самообслуговування. Також постало питання зміцнення м’язів верхніх кінцівок. Завдяки роботі ерготерапевтів та правильному підбору занять, він за декілька днів відновив свої побутові навички та активно займається на кросовері.
Ерготерапію проходять не лише військові, а й цивільні. Її потребують люди, які отримали серйозні травми або перенесли важке захворювання, таке як інсульт.
Анна, ерготерапевт: «Це можуть бути пацієнти після черепно-мозкової травми, політравми, після спинномозкової травми, порушення когніції, наприклад.У пацієнта можуть бути не порушені кінцівки, він ходив, він пересувається, але когніція, пам’ять, розуміння, де він знаходиться — може бути порушена. Може ще бути порушення картинки. Він, наприклад, може взяти ложку і тією ложкою розчісуватися або виконувати ті дії, які не виконує ложка. Тому ми вчимо це робити. Ерготерапевт може пацієнта після будь-якого ураження навчити водити, повернути на роботу. Може навчити бути корисним собі та людям».
Кінцева мета такого лікування — відновлення та повернення до звичного життя.
Читайте також: Вдячність від усіх дніпрян. Під час сесії міськради Філатов вручив нагороди лікарям міста та області
https://www.youtube.com/watch?v=PG3QzXSZgTc