Українські рятувальники отримають робота-розміновувача, якого назвали на честь дніпровської спортсменки
Естонська Асоціація рятувальників Päästeliit придбала для української ДСНС роботизовану систему для розмінування MV-4. Її назвали Ярославою — на честь дніпровської спортсменки Ярослави Магучіх, повідомляють в Естонському посольстві у Києві.
Цей робот вважається одним з найкращих у світі, зазначають у посольстві. Машина обладнана дистанційним керуванням, що дає змогу саперам перебувати на безпечній відстані. Робот-розмінувальник також може витримати вибухи протитанкових мін. Його вартість включно з додатковим обладнанням для саперів складає 1,1 млн євро.
Робот вирушить до України найближчим часом.
Читайте також: Дніпрянка Ярослава Магучіх – чемпіонка світу зі стрибків у висоту
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2023/09/photo_2023-09-03_23-48-37-1013x675.jpg)
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2023/09/photo_2023-09-03_23-48-33-1182x675.jpg)