«Учні зможуть відточувати практичні навички прямо під час навчання»: у Дніпрі створюють сучасний Навчально-практичний центр
У Дніпрі в ПТУ № 2, що по вул. Новоселівській, 27, створюють сучасний Навчально-практичний центр «Промислова лабораторія». Це спільний проєкт міської влади та «Інтерпайп». Тут навчатимуть майбутніх токарів, фрезерувальників та операторів верстатів з програмним керуванням. Не може дочекатися завершення ремонту Віта. Дівчина вже 2 роки навчається на оператора верстатів з програмним керуванням.
«Обрала цю професію, бо зараз вона має попит, достойна заробітна плата та багато можливостей для працевлаштування. Мені подобається навчатись. Гадаю, коли завершиться ремонт, на сучасному обладнанні буде легше опановувати певні нюанси майбутньої професії», — розповіла Віта.
Обладнання для нової майстерні закуповує та встановлює «Інтерпайп». Ремонт приміщення робить місто.
«Дніпро – одне з перших міст, яке почало приймати у комунальну власність заклади професійної освіти. Ми постійно ведемо перемовини з бізнесом та стейкхолдерами щодо спільних проєктів. Цього року укладено меморандум про співпрацю з «Інтерпайп». Коштом міського бюджету вже відремонтовано покрівлю, зараз завершуємо ремонт найпростішого укриття, після нього – навчальні приміщення та коридор. Також будуть замінені інженерні системи», – розповіла заступниця директора департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Оксана Салогуб.
«Заклади профтехосвіти сьогодні не мають необхідної бази для навчання студентів. Тому в рамах цього проєкту ми забезпечуємо ПТУ № 2 промисловими верстатами, які є повним аналогом тих, що ми використовуємо у виробництві. Разом із закладом розробили навчальну програму для учнів профтеху. Сподіваємося, що за кілька років до нас прийдуть перші випускники», – говорить голова правління «Інтерпайп НТЗ» Сергій Костенко.
Ініціатива створення екосистеми технічної освіти на лівому березі Дніпра належить нардепу Дмитру Кисилевському. Перші її елементи були створені ще в 2020 році. Зараз в школах лівого берега діє 10 лабораторій мехатроніки і сучасних кабінетів праці, модернізовані два технічні гуртки, а також створені дві лабораторії у «Дніпровській політехніці».
«Наша мета – створити навчальний маршрут, яким дитина пройде від шкільних вподобань до затребуваної професії. Спільними зусиллями бізнесу, навчальних закладів і міської влади вже створений такий маршрут спеціальності «мехатроніка». Це шлях дитини від уроків фізики та інформатики в школі до інженера-мехатроніка. Зараз такий маршрут будуємо для кваліфікованих робітників – від шкільного уроку технологій до свідомого вибору робітничої професії», – зазначив Дмитро Кисилевський.
Аби побачити цех, в якому зможуть працювати майбутні випускники ПТУ, до «Інтерпайп» на екскурсію завітала в.о. директора училища Інеса Мазур.
«Умови праці та побачене мені сподобалось. Все чисто, охайно, процеси автоматизовані. Цією роботою зможуть займатися і дівчата, адже вона не передбачає важкої фізичної праці. Чітко прописані посадові інструкції. Це дуже важливо, адже ми бачимо, що підприємство дбає не лише про свої виробничі потужності, а й про безпеку», — розповіла Інеса Мазур, в. о директора Професійно-технічного училища № 2 Дніпровської міськради.
Нова майстерня запрацює в ПТУ № 2 наприкінці серпня. Тут зможуть навчатись учні 9-х та 11-х класів. А дорослі матимуть змогу перенавчатися та підвищувати кваліфікацію. Для цього на початку року заклад освіти отримав відповідні ліцензії.
Читайте також: На Нікопольщині презентували обласний проєкт ТитаниUA