Убивство Фаріон: у Львові відбувся брифінг МВС, де розкрили деталі справи
У п’ятницю, 26 липня, Представники МВС на чолі з головою Ігорем Клименком провели у Львові брифінг щодо справи про вбивство громадської діячки, професорки та мовознавиці Ірини Фаріон, на якому розкрили деталі злочину.
Головні заяви:
- На місці вбивства Ірини Фаріон була знайдена спортивна гільза, не бойова. Наразі шукають, де ця куля була придбана, та з’ясовують місце, де підозрюваний міг навчатися стрілецької справи.
- У ході розслідування встановлено та опрацьовано понад 80 людей, схожих зовні на вбивцю. Поліція опитала 900 свідків за цією справою.
-
18-річний хлопець винаймав житло на Booking (9, 14 та 19 липня) та переслав собі посилкою одяг і маскування (окуляри, накладну бороду, панаму) з Дніпра. Саме в цьому одязі він скоїв убивство.
-
Він підійшов до професорки майже на метр перед пострілом, чекав Фаріон 2-2,5 години, не сходячи з місця.
-
Підозрюваний виїхав зі Львова до Дніпра поїздом у день прощання з Фаріон.
-
Стверджується, що 18-річний хлопець хотів убити й інших політиків — пошукові запити свідчать, що він шукав інформацію про інших публічних людей. Клименко повідомив, що наступним міг бути дніпровський політик, письменник та публіцист Макс Бужанський. За словами міністра, мовознавицю стрілець вибрав, імовірно, тому, що вона була “найбільш беззахисною”.
-
Під час затримання мати хлопця була вдома і була свідком події. 10 годин підозрюваного везли з Дніпра до Львова і спілкувалися з ним. Зʼясували, що для затриманого усе було неочікувано, він не встиг надіслати навіть смс, бо спецназ працював швидко.
-
18-річний чоловік підготував “прощальний лист” на випадок, якщо щось піде не так, повідомили у МВС. У ньому він просив у батьків пробачення. Перед злочином підозрюваний сказав їм, що поїхав до іншого міста, а не до Львова.
-
Зброю, з якої вбили Фаріон, наразі не знайшли, але чоловік обмовився, що заховав її.
- Правоохоронці зазначили, що перевіряють причетність підозрюваного до неонацистського руху, центр якого перебуває у росії, зв’язки чоловіка на території України та мотиви скоєння цього злочину.
-
Донька Фаріон заявила, що вимагатиме довічного ув’язнення для підозрюваного в убивстві матері.
«Ми будемо боротися до кінця. Бо мама казала, що потрібно триматися, боротися і звичайно ми переможемо», — повідомила жінка.
Водночас вона зазначила, Фаріон не отримувала жодних погроз.
- Прокурори проситимуть про тримання під вартою строком на 2 місяці без права на заставу.
-
У поліції показали повне відео про те, як слідство вийшло на підозрюваного у вбивстві Фаріон. В кінці відео є коментар Зінченка.
Зі свого боку, розслідувачі проєкту «Схеми» з’ясували, що підозрюваний був підписаний на низку сторінок, які належать рухам російських неонацистів та націоналістів, а також ультраправих спільнот, зокрема на публічну сторінку «Против системы», власником якої є Марко Бондаренко — блогер з Дніпра, що просуває расистські та неонацистські ідеї.
У відео, опублікованому за пʼять днів до вбивства Ірини Фаріон, Бондаренко критикував мовознавицю і скаржився на негативні коментарі глядачів, які засуджували його за використання російської мови.
Читайте також: Війна в Україні – наступ окупантів. Наскільки близько росіяни до Дніпра