У школах Дніпра до 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф показали документальні фільми про воїнів ЗСУ
У школах Дніпра до 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф відбувся показ документальних стрічок про українських захисників. Фільми присвячені історіям Героїв, які віддали життя у боротьбі з російськими окупантами. Зокрема, у ліцеї №97 діти дивились стрічку про Олексія Пучкова, який загинув у квітні 2022 року під час бойового завдання в районі Курахового на Донеччині.
«Мене дуже зачепив цей фільм. Боляче, але це потрібно бачити. Дуже важливо, що є такі стрічки, які висвітлюють події цієї війни та її героїв. Це потрібно як зараз, так і для майбутніх поколінь, аби вони пам’ятали, як виборювалося право України бути вільною та незалежною», — поділилася своїми враженнями Мілана Охінчинко, учениця 11 класу ліцею №97.
Вчителька історії цього ж ліцею, Марина Ніколенко також поділилась своїми думками:
«Такі фільми дуже потрібні. Вони розповідають про реальні приклади героїзму наших воїнів. Це дуже надихає, наповнює силою та незламністю цих людей, а також дає можливість рухатися вперед, щось робити, працювати та мріяти».
Разом зі школярами до перегляду долучилася заступниця начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Олена Яковенко. Сьогодні, 19 листопада, вона чергова по місту.
«Олексій був добрим, людяним, розумним, сміливим і непохитним. Усі українці саме такі — незламні та єдині у своєму прагненні до Перемоги. Ми всі віримо в неї та працюємо, аби наблизити цей день. Впевнена, діти винесли важливі сенси, закладені у цю стрічку», — зазначила вона.
Під час чергування Олена Яковенко також поспілкувалася зі школярами та вчителями про місцевий волонтерський рух «Добрі руки», перевірила роботу бібліотеки та стала свідком евакуації учнів до укриття під час повітряної тривоги.
«Під час оголошення повітряної тривоги діти були оперативно евакуйовані до укриття. Це відбулося швидко та відповідно до алгоритму дій. Сховище ліцею оснащене всім необхідним: запасами води, місцями для сидіння, санвузлами, працює інтернет. У наявності є засоби пожежогасіння», — підсумувала Олена Яковенко.
Читайте також: Дніпро пам’ятає: у місті працює платформа «В!йна», на якій можна опублікувати інформацію про подвиги загиблих дніпрян