У Миколаївській громаді виготовляють енергетичні батончики для захисників
У Миколаївській громаді Синельниківського району місцеві господині готують енергетичні батончики для захисників. Це 100-грамові поживні смаколики з цукатів, горіхів та насіння. А ще – роблять сухі борщі, млинці з різними начинками і передають на фронт, повідомляють у Дніпропетровській ОВА.
«Хлопці полюбляють солоденьке. Звернулися до нас щодо перекусу, який можна взяти з собою у кишеню. Придумали робити ось такі батончики. Ці смаколики поживні і довго зберігаються», – розповіла староста Петрівського округу громади Світлана Гарнадко.
Батончики виготовляють з подріблених гарбузових, кабачкових та яблучних цукатів, горіхів, вівсяних пластівців. Без додавання цукру чи меду.
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2023/01/63d0e62a58dc4323852237.jpg)
«Перемелюємо цукати, смажені грецькі горіхи, арахіс, насіння соняшника, обсмажуємо на пательні вівсяні пластівці. Додаємо для смаку апельсинову цедру. Залишаємо масу на 1-2 доби, щоб пластівці набрякли у соку. Перетираємо та перед фасуванням обвалюємо у насінні льону або кунжуту», – розказала Світлана.
Горіхи та фрукти передають мешканці громади та волонтери.
Першу партію батончиків нещодавно надіслали на передову. Світлана каже: хлопцям дуже сподобалося. Тому зробили ще сотню таких.
Смачні посилки на фронт мешканці громади передають ще з початку війни. Спершу випікали пиріжки та ліпили вареники. Потім взялися за виробництво сухих борщів і супів. Загалом вже передали понад 6 тис пакунків борщу, які розраховані на 30 тис порцій. Зробили і пісний з квасолею для вегетаріанців.
Читайте також: У 2022 понад 800 адмінпослуг надали на Дніпропетровщині завдяки мобільним офісам ЦНАП
![](https://dnipro.tv/wp-content/uploads/2023/01/foto1-3.jpg)